Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Domyślnie Berneńczyk do adopcji !!!

Psiak ma już wątek w dziale berneńczyków ale może tu go ktoś szybciej wypatrzy.
    Pies nazywa się Borys ma 5 lat i potrzebuje nowego domku najlepiej z ludźmi, którzy mają doświadczenie z psami. oto jak piesia opisuje Mika z forum szwajcarów:
    ,,Pies był kupiony jako 2letni i na początku właściciel ( rozsądny, po 40tce) miał problem, aby ustawić swoje z psem relacje. Pies stawiał się po prostu. Ale po 2-3 "akcjach " ( czyli epizodach z warczeniem na właściciela) itp stosunki ułozyły się poprawnie, więcej, pies stał się "kochanym miśkiem".
    W tym czasie ,w tym samym domu mieszkała starsza od Borysa bernardynka, która go pacyfikowała i w hierarchii była wyżej od niego. Niestety, bernerdynka odeszła za TM i Borynio poczuł się panem na włościach.
    Generalnie "słucha się" swojego pana, ale nie jest to ideał posłuszeństwa- reaguje na podstawowe komendy, typu "siad", " do mnie", ale nie błyskawicznie i w ogóle, jak mu się chce. Córek właściciela nie poważa zupełnie...
    Niepokojące jest zajście sprzed miesiąca. Ugryzł wtedy porządnie córkę właściciela, która bawiła się z nim w korytarzu. Nie wiem, jak wyglądała ta zabawa, chyba takie tam tarmoszenie. Borys chwycił ją wtedy za rękę i solidnie szarpnął. Właściciel miał wtedy propozycję od weta, by psa uśpić , ale oczywiście nie skorzystał. Jednak sytuacja go przerosła i chce psa oddać, bo obawia się, że nie zapewni córkom bezpieczenstwa. Z nim samym Borys zachowuje się normalnie i grzecznie.
    do mnie podleciał bez cienia złych zamiarów, dał się wygłaskać, wytarmosić itp. Nie przejawiał cienia lęku czy agresji. Jego pan twierdzi, że wobec psów, kotów nie jest agresywny...
    Dał sobie zajrzeć w uszy ( sprawdzałam, czy ma tatuaż- nie ma)... Uszy ma czystsze niż mój Redus Jest bardzo ruchliwy, napęd ma turbo do kwadratu, nie usiedzi w miejscu.
    Podsumowując. Fajny, sympatyczny na pierwszy rzut oka psiak, ale tylko dla doświadczonych wielbicieli rasy, do domu z ogrodem, na wieś, na dużą spokojną posesję, bez dzieci, jeżeli psy to płci żeńskiej. Koty- nie wiem. Musi przejść solidny trening podstawowego posłuszenstwa, a właściele potencjalni naprawdę muszą być przygotowani do zajęć.
    Acha, chyba Jankowski w swojej książce o bernach pisał o takich agresywnych reakcjach berneńczyków na właścicieli- dotyczyło to zaniedbywanych emocjonalnie psów. Chyba by pasowało.... "
    No więc szukamy domku z ogrodem (najlepiej bez dzieci) - Borys może być świetnym ,,systemem pierwszego ostrzegania przed intruzami" . Jednak ten pies, choć może oczywiście mieszkać na dworze, nie nadaje się do kojca - jak każdy berneńczyk musi mieć kontakt z właścicielem, codzienne głaski i spacerek inaczej będzie nieszczęśliwy

więcej o psiaku można poczytać tu: http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?t=1431&start=15

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Daria1990's Avatar
    Zapisany
    May 2009

Domyślnie Odp: Berneńczyk do adopcji !!!

AT wiem , że to stara sprawa ale coś nie daje mi to spokoju. czy wiadomo gdzie ten psiak poszedł?? tzn widziałam ogłoszenia z takim psem, tzn łapy takie same i w ogolę identyczny i ogłaszają go jako repro;/ i zastanawiam sie czy sobowtór czy może to ten sam pies
    "Reach the stars, fly a fantasy
    Dream a dream, and what you see will be"

Domyślnie Odp: Berneńczyk do adopcji !!!

Daria wydaje mi się, że on został u swojego starego właściciela ale obciąć sobie za to nic nie dam może mi się coś pokićkało. jak szwajcary się odpalą to trzeba będzie sprawdzić. A z jakiej miejscowości ogłasza się ten ,,repro"? bo ten chłopak chyba z okolic Elbląga był.

Zasady Postowania