Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 34
    Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Mar 2008

Domyślnie jakie wybrać imie dla CANE CORSO

witam wszystkich
    kupujemy suczkę CC i bardzo bym prosiła o podpowiedzenie kilku fajnych imion które będą pasowały do psa tej rasy
    z góry dzięki i pozdrawiam

Domyślnie

A może imie z rodowodu bedzie ok ???
    Jak mała ma na imie w papierach - pamietasz?

A tak wogóle z imionami to jest tak, że jak się psiaka juz zobaczy, poobserwuje to imię samo przychodzi

Tak było np. z naszym Maxem - wcześniej w planach było zupełnie co innego - ale ja go tylko zobaczyłam to wiedziałam, że ma byc Max i nic innego do niego nie pasuje
    Pozdrawiam - Kinga z Maxem & CO

...kiedy chcesz o czymś zapomnieć , to znaczy , że ciągle o tym myślisz...

Mega Miłośnik Zwierząt Grapefruit's Avatar
    Zapisany
    Jun 2006

Domyślnie

U nas było tak; jak pojawiła się Bee to zupełnie nie miałam pomysłu na jej imię (była szczeniakiem nieplanowanym bo nie dopuszczałam myśli że Snaffu nie wygra z rakiem) Z Grapefruitem było tak; powiedziałam że nazwę go Grapefruit i wszyscy mówili "ale głupie imię .... i to dla psa??? zwariowłaś???" a jak był już u nas, imię poprostu było idealne i cudownie do niego dobrane strzał w 10! tylko czasem jak było spotkanie rodzinne to dzieci miały problem z wymówieniem i pojawiła się ksywka "Grejfiut"
    Z Hagenem było tak że nie mogłam nic do niego dopasować a jego rodowe Hagen w sumie najbardziej pasowało a Cafcio ma ksywkę Apsynt
    I tak bez widoku szczęniaka trudno coś doradzić, czasem wystarczy spojrzeć i poprostu wiesz...jak będzie u Ciebie w domu sama wymyślisz.
    Hodowla Cane Corso www.Locura.pl
    z innej beczki...
    http://theboggarden.blogspot.com
    http://wyborcza.pl/1,81388,6705023.html
    Ania i cały zwierzyniec
    Grapek byłeś wyjatkowy i zostaniesz na zawsze taki w mojej pamięci

Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Mar 2008

Domyślnie

sunia w papierach ma na imię DOZA i już jutro albo w poniedziałek po nią pojedziemy

Mega Miłośnik Zwierząt Grapefruit's Avatar
    Zapisany
    Jun 2006

Domyślnie

Zupełnie fajne i rzadko spotykane, ja bym się poważnie zastanowiła nad zostawieniem Doza
    Hodowla Cane Corso www.Locura.pl
    z innej beczki...
    http://theboggarden.blogspot.com
    http://wyborcza.pl/1,81388,6705023.html
    Ania i cały zwierzyniec
    Grapek byłeś wyjatkowy i zostaniesz na zawsze taki w mojej pamięci

Domyślnie

Cytat Napisane przez duszyczka :) Zobacz post
    sunia w papierach ma na imię DOZA i już jutro albo w poniedziałek po nią pojedziemy
    Cytat Napisane przez Grapefruit Zobacz post
    Zupełnie fajne i rzadko spotykane, ja bym się poważnie zastanowiła nad zostawieniem Doza
    Mi tez się Doza podoba - popieram Anie Grapefriutową
    Ale oczywiście decyzja nalezy do Ciebie...

Ja generalnie lubie jak psiak "uzywa imienia z roowodu" - Tak mamy z Atą -a le to imię sami zaproponowaliśmy hodowcy (w rodowodzie Athaja)
    A co do Maxa - cięzko by było bo jegio imię to Lucky Corsair - i cięzko było by tak za psem wołać - Lucky mi do niego kompletnie nie pasowało (chociaz takie były własnie plany...) Corsair - trudne do wymówienia (w sensie, że jak szybko sie mówi - tłumaczenie na polski "Pirat" też było jedną z opcji - jednak Max pasuje do niego najbardziej

Więc zostało imię po tatusiu... (Maximus też w domu jest Max )
    Pozdrawiam - Kinga z Maxem & CO

...kiedy chcesz o czymś zapomnieć , to znaczy , że ciągle o tym myślisz...

Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Mar 2008

Domyślnie

hym może jednak będzie DOZA
    ale jak by miał ktoś jakaś propozycje to proszę pisać
    a jak już suczka będzie w naszych rękach to już sie jej coś dopasuje

Doświadczony Miłośnik Zwierząt marcysia's Avatar
    Zapisany
    Dec 2007

Domyślnie

Nie wiem dlaczego ale bardzo mi sie podoba imię SUSHI wiem,ze może niektórym kojarzyć sie z jedzeniem ale co mi tam...I tak nazwe swoje malenstwo.Chyba,ze imie rodowodowe bedzie mi odpowiadalo to nie bede zmieniać

Domyślnie

Doza to ładne imię.
    Mój piesek w papierach ma Dyzio zmieniliśmy na imie po tatusiu Nestore - jakoś nie mogę sobie wyobrazić wołania 50 kg psa Dyzio,Dyyyyzio

Natomiast ostatnio poznałem Pitbull'a suke która nazywała się Dżaga - bardzo do niej pasowało - czarny Pitbull białe łapki i pasek na pysku ubrana w białą obroże nabijaną ćwiekami

Jeżeli jednak chcesz zmienić imię to proponuje takie które ma w sobie mocną sylabę (lub litere "R") - psy podobno szybciej się uczą swojego imienia a i łatwiej jak będziesz chciała skarcić pieska gdy coś zrobi nie tak

Domyślnie

Kiedyś natrafiłam na bardzo fajną stronkę. Są tam między innymi zebrane imiona psów wg alfabetu

http://www.psyimy.pl/baza_imion/M/

Może znajdziesz tam imię, które ci się spodoba...

Mega Miłośnik Zwierząt ankusia's Avatar
    Zapisany
    Jul 2007

Domyślnie

..A ja wybrałam dla mojej suni imię Margo, udało mi się przekonać męża (po dłuuugich dyskusjach) i jechałam po nią szczęśliwa, cały czas twierdząc, że jadę po "Margo". Jak wzięłam małą na ręce to pierwsza moją myślą było, że to na pewno nie jest Margo!!
    Zostało tak jak było w rodowodzie "Hajga" (no prawie, bo za namową Lady wydłużyłam i na j żeby było łatwiej wymówić)
    teraz mam Haigę - Hajgę i nie wobrażam sobie, zeby mogła mieć jakiekolwiek inne imię, to po prostu jest taka śmieszna "Hajga"

Tak więc poczekaj duszyczko na swoją corsiaczkę i pewnie coś fajnego przyjdzie Ci do głowy. A muszę przyznać, że DOZA brzmi fajnie - na pewno oryginalnie
    --------------------
    Ania i Haiga, gadające ptaszysko oraz czarna Gwiazda

Freedom is the best gift of life... - so take it !!

There is a better future

KROPKA !!!

Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Mar 2008

Domyślnie

Cytat Napisane przez radoslaw.p Zobacz post
    Doza to ładne imię.
    Mój piesek w papierach ma Dyzio zmieniliśmy na imie po tatusiu Nestore - jakoś nie mogę sobie wyobrazić wołania 50 kg psa Dyzio,Dyyyyzio

Natomiast ostatnio poznałem Pitbull'a suke która nazywała się Dżaga - bardzo do niej pasowało - czarny Pitbull białe łapki i pasek na pysku ubrana w białą obroże nabijaną ćwiekami

Jeżeli jednak chcesz zmienić imię to proponuje takie które ma w sobie mocną sylabę (lub litere "R") - psy podobno szybciej się uczą swojego imienia a i łatwiej jak będziesz chciała skarcić pieska gdy coś zrobi nie tak

Radku tak sie składa ze my kupujemy siostrę <Dyzia> czyli Nestora tez błękitną pręgowaną
    pan Janusz (hodowca) wysłał mi zdjęcia Nestora i zdjęcia suczki którą kupujemy żeby pokazać jak będzie wyglądała po obcięciu uszu
    i rozpoznałam go w pana galerii zdjęć
    może mi pan powie jak sie psiak chowa jest grzeczny czy raczej rozrabiaka
    pozdrawiam

Super Miłośnik Zwierząt dydol's Avatar
    Zapisany
    Feb 2007

Domyślnie

selvinska mial miec domowe imie DUMA, na czesc pewnej suczki sznaucerki, ktora rzucila sie za swoim panem ratowac go, gdy tego porwal prad na drwecy podczas 'biczowania' wody na polowie amura- niestety tak ten pan, jak i sunia utopili sie, ale to psie imie, jak i przywiazanie, odwaga tego psa wywarlo na mnie olbrzymie wrazenie ...
    mialem wtedy 15 lat i stalem jak sparalizowany, ale sytacje i imie tej suni pamietam jak dzis ... zreszta przyznam, ze wtedy to bylo dla mnie dosc traumatyczne przezycie ,widzac po czasie obu topielcow ... wtedy zrozumialem co pies potrafi czlowiekowi dac, a naprawde zżyty piecho potrafi wiele dac, lacznie z poswieceniem swojego zycia ...
    piekna milosc psa w stosunku do czlowieka ... echhhhh, az sie lezka kreci jak to wspominam ....

ps
    selva zostala selva bo strasznie nam sie to imie podobalo, a dodam, ze w miocie bylo jeszcze fajne jedno imie godne uwagi- 'shiba' (czyt. 'sziba');
    ciagnac temat, to fajne imie ma nasza forumowa falla miotowe- 'gejsza'- jak dla mnie super !

ps2
    jesli selvinska bedzie kiedykolwiek kryta, to na pewno mit bedzi na "D" i znajdzie sie w nim DUMA

" ...I w tym spotkaniu na bydlęcej drodze
    Bóg uległ i Jakuba błogosławił
    Wprzód mu odjąwszy władzę w jednej nodze
    By wolnych poznać po tym że kulawi ..."

Giga Miłośnik Zwierząt dancka's Avatar
    Zapisany
    Feb 2008

Domyślnie

Witam
    Ja gdybym mała sunię nazywałaby sie BIRMA . Natomiast Doza jest slicznym imieniem i mało spotykanym. Pozdrawiamy maluszka i jego Panią.

Hiper Gold Miłośnik Zwierząt Vincitore's Avatar
    Zapisany
    Feb 2004

Domyślnie

Cytat Napisane przez dancka Zobacz post
    Witam
    Ja gdybym mała sunię nazywałaby sie BIRMA .
    I można skracać np. Bi ,Bju, Biśka, Birka itd. dlatego u nas zostało imię rodowodowe Birma w użyciu na codzień i jest tak jak w rod..
    Pozdrawiam

BISIA - najpiękniejsze, najukochańsze, najmądrzejsze, najwspanialsze i najcudowniejsze cane corso.
    KAMCIA

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zasady Postowania