Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 51

Domyślnie Ile powinien jesc szczeniak?

Witam
    Witam
    Chcialbym spytac jak zywicie badz zywiliscie swoje psiaki kiedy byly jeszcze szczeniakami.Ja mam dwu miesiecznego szczeniaka buldoga amerykanskiego karmie go 5-6 razy dziennie, ale chcialbym spytac ile gram zarcia powinien dostawac taki piesio w jednej porcji i jakie powinny byc proporcje tzn ile gram miesa ile wypelniacza(ja daje ryz). I wogole ile powinien dostawac jedzenia taki piesek w ciagu dnia.Paco je co trzy godziny a wydaje mi sie ze jest glodny, moze on sie nie najada tym co dostaje .Za odpowiedzi z gory dziekuje

PS
    W skrocie ile powinien jesc w ciagu dnia gram miesa a ile ryzu(ryz dostaje z warzywami i witaminami)

Hiper Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

najlepiej zapytaj weta , bo proporcje sa ważne , zwłaszca dla takiego malucha.
    Ja karmiłam w zasadzie różnie- raz gotowane , raz suchą karme i psiak nawet nawet wyrósł , z tym ,ze specjalnie sie nie rzucal na jedzenie , wiec dla mnie wyliczanie mu porcji nie miało sensu, bo i tak nie zjadał zgodnie ze wskazówkami a już warzyw i witamin szczególnie nie lubił
    najgłośniej przemawia czasem milczenie

konto wyłączone - regulamin
    Zapisany
    Dec 2003

Domyślnie

Bira dosawała 5 razy dziennie, ale nie stosowaliśmy się do wskazówek, tylko dawaliśmy tyle ile mogła zjeść, więc to co zostawało zabieraliśmy. Różne szczeniaki mają różne potrzeby. Co do proporcji najlepiej zapytaj weta, ja nie gotowałam więc nie wiem dokładnie jak to powinno być, ale gdzieś czytałam, że trzecia część mięsa, trzecia część wypełniacza i trzecia część warzyw.

Domyślnie

Cześć Boxer
    Mogę Ci przekazać swoje doświadczenia, bo już trochę tego wychowałam, hi, hi.... Moje moloski jako szczenięta jadły 4-5 razy dziennie. Proporcje gotowanego jadła 1:1:1. Jako wyłełniacz ryż, makaron razowy, zwykły, kaszka kukurydziana, lane kluski, kasza gryczana. Codziennie jeden posiłek z twarożku (ja robiłam sama, jest smaczniejszy), jeden posiłek z surowej grubo zmielonej wołowiny lub posiekanej piersi z kurczaka (filet bez skory!). Zaczęły jeść surowe od 100 gram, ale jak zjadały po pół kilo to wymiękłam i zaczęłam mieszać z suchą karmą. Do tego Eukanuba i Purina Proplan. Zastosuj jedną dobrą suchą karmę, żeby nie zmieniać - koniecznie z glukozaminą i chondroityną (może Arion? - nie bije tak po kieszeni, chociaż jak masz jednego szczeniaka, to może wybierzesz coś droższego ) Co drugi dzień 1 surowe żółtko jajka (bez białka!). Ja stosowałam porcje "na wyrost", czego nie zjadły zabierałam. Ale musisz b.uważać, bo niektóre pieski to straszne łakomczuchy. Lepiej jak molosek jest szczuplejszy niż zatuczony. Trzeba u nich uważać na stawy i kręgosłup!!! Do tego witaminy i wapno (tylko do posiłków gotowanych i nie za dużo!), olej słonecznikowy, olej z wiesiołka, siemię lniane.
    Moje "baby" wyrosły na piękne i zdrowe molosice, nie wiem, co to problemy ze stawami, czy zapadnięty grzbiet, mają non stop piękną, lśniącą sierść.
    Życzę powodzenia i pozdrawiam - Berta.
    Berta

Zapisany
    Oct 2003

Domyślnie

Cytat Napisane przez Betina
    Zastosuj jedną dobrą suchą karmę, żeby nie zmieniać - koniecznie z glukozaminą i chondroityną (może Arion? - nie bije tak po kieszeni.
    No własnie - Beti jakie masz doświadczenia z Arionem? Nam polecana jest jako bardzo dobra karma , niczym nie ustępująca karmom droższym. Ale niestety nie znam nikogo kto by nią karmił swoje psy więc nie wiem jak sie sprawdza w praktyce. Nigdzie też nie mogę dostać ulotki ani znaleźć jakiś konkretnych informacji w sieci

I przy okazji - Purina weszła w układ z Nestle i z "pewnych źródeł" uzyskaliśmy informację , że celem zmniejszenia ceny karmy,drastycznie obniżyli zawartość mięsa w karmie - czyli (wg naszego informatora ) na opakowaniu napisane jest , ze karma zawiera np.20 % jagnięciny , a tak naprawde zawiera 2% . Ponieważ dowiedziałam się o tym jakieś 3 tygodnie temu , a teraz faktycznie widzę reklamę Friskisa z logo Puriny zaczynam podejrzewać , że te informacje moga być niestety prawdziwe.
    A szkoda

Domyślnie

Cześć, nie wiem jak jest obecnie z Puriną, bo od dłuższego czasu jej nie podaję. Za to podam Wam kontakt do Ariona (od 1 stycznia ruszył Klub Hodowców ARION): e-mail arion@mtm.net, tel.022 423 15 97 w godz.10-13. Jak chcecie napiszcie o informacje na temat interesujących Was karm i ewentualne próbki. Moim dorosłym psom ta karma smakuje i nie mają żadnych trawiennych problemów, ale musicie sprawdzić sami, bo każdy pies co innego lubi i różnie przyswaja.
    Ja tę karmę porównywałam z Eukanubą i nie wypada wcale żle: zawiera glukozaminę i chondroitynę oraz nienasycone kwasy tłuszcowe Omega 3 i Omega 6, zawartość białka w Puppy Large Breed: 26%, tłuszc surowy 14%, popiół 6%, włókno surowe 2%, wilgotność 9%, Wapń 1,1%, Fosfor całkowity 0,8%, Sód 0,3%, Magnez 0,1% oraz witaminy i pozostałe pierwiastki.
    Porównywałam, bo niedługo będę miała szczeniaki i chciałabym karmić właśnie Arionem (oczywiście + gotowane).
    Pozdrawiam - Berta.
    Berta

Zapisany
    Oct 2003

Domyślnie

O widzisz o to mi właśnie chodziło - o konkretne porównanie do Eukanuby i jakieś namiary na nich Baaardzo ci dziękuję

Zapisany
    Dec 2003

Domyślnie

Guśka purina już chyba z rok temu połączyła się z friskisem, dlatego odeszliśmy od tej karmy, ale dopiero niedawno, bo Magi nic innego nie chciał jeść, tylko tą czarną purinę z baraniną. Przeszliśmy na eukanubę, ale nie chce jej jeść i chcemy przejść na coś innego. Słyszeliśmy, że Bento Kronen, czy jakoś tak jest równie dobra i tańsza, a może ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tą karmą?

Domyślnie

ja tylko tak dla wyjaśnienia- wierzcie na słowo (albo nie ), ale jeśli ktoś w Purinie zmniejszył by ilość mięsa z 20 do 2 %, już by nie sprzedawał tej karmy, a przy tym był zmuszony do przyznania się do tego na łamach prasy i telewizji. Jako że takich aktywności nie widziałam, nie podejrzewam, aby była to prawda
    God may have created man before woman, but there is always a rough draft before the masterpiece... I am looking for THE draft

Mega Miłośnik Zwierząt Kela's Avatar
    Zapisany
    Dec 2003

Domyślnie

Bira! Bento Kronen polecali nam w hurtowni, ale wet jednak odrzucił /w przypadku Szona-szczeniaka/ i zaproponował amerykańską Gilpę - porównywalną z Eukanubą jakościowo tylko odrobine mniej białkową i ponoć bardziej ,,ekologiczną,,. Jest traktowana jako specjalistyczna karma ,,kenelowa,, lecz w Polsce jeszcze nie łatwo dostępna bo jest mało dystrybutorów. Jest dobrze przyswajalna i nie powoduje u psiaczka tyle ,,gazów,, jak potrafi Eukanuba.
    Pozdrawiam. Ela

Zapisany
    Dec 2003

Domyślnie

Właśnie z powodu niesamowitych gazów głośnościowo-zapachowych zaczynamy Birze podawać Royala, podobno pod tym względem jest lepsza, bo moja dama potrafi takie wyziewy z siebie wypuścić, że zatruwa powietrze w całym mieszkaniu.

Zapisany
    Oct 2003

Domyślnie

Cytat Napisane przez Sajko
    ale jeśli ktoś w Purinie zmniejszył by ilość mięsa z 20 do 2 %, już by nie sprzedawał tej karmy
    Wiesz pewnie racja - ja mówię co słyszałam - ale na własne oczy tego zmniejszania karmy nie widziałam więc pewności nie mam. Chociaz jak widze po reklamie Friskisa napis Purina to jakoś tak dziwnie mi się patrzy

A przy okazji - dzisiaj widziałam dwie jakieś karmy opisane przez sprzedawców na kartoniku : karma włoska i karma hiszpańska . Zna to coś ktoś ? (nazwy na obu workach były akurat odcięte a ja głupia nie wpadłam na to żeby popytać ).

Domyślnie

Cześć Guśka, niestety nie mogę Ci pomóc w kwestii tych karm: włoskiej i hiszpańskiej, bo nic o nich nie wiem. Natomiast wiem coś więcej o Purinie -ProPlan jest b/z, a zmieniła się tylko zwykła Purina Dog Chow. Znajomi karmili swoje dogi Royalem i jest OK.

Pozdrawiam - Berta i "sfora potwora".
    Berta

Zapisany
    Dec 2003

Domyślnie

To w sumie niepotrzebnie było zmieniane, bo Magi jadł tą czarną, która się nie zmieniła. Odczekam do końca paczki i zmienię z powrotem. Betina a nie wiesz przypadkiem co z bączkami, czy po royalu też są takie soczyste

Domyślnie

Guśka, właśnie dzwoniłam do znajomych w tej sprawie , czym wzbudziłam Ich niebywałe rozbawienie Twierdzą, że po Royalu "bączki" były zupełnie przeciętne. Papa.
    Berta i "zgraja".
    Berta

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania