Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 24
    Zaangażowany Miłośnik Zwierząt Masti's Avatar
    Zapisany
    Jan 2009

Domyślnie szkolenie szczeniaka.

Witam.
    Mijesce jakie szczeniakowi wybralismy jest przedpokój,jest długi i szeroki. I czy od małego mamy go uczyc zeby zawsze tam miał swój kawałek podłogi ?? chodzi mi o to czy tam zawsze mamy kłasc mu jego kojec.
    Nawet jak zasnie w innym pokoju to można go przenies na jego kanape ?? hehe. Czy narazie jak jest mały mamy mu pozwolic spac gdzie chce.
    I czy juz od pierwwszym dni w nowym domu szkolic go ze tego mu nie wolno a to wolno,czy on narazie nic nie rozumie.

Giga Miłośnik Zwierząt dancka's Avatar
    Zapisany
    Feb 2008

Domyślnie Odp: szkolenie szczeniaka.

Ja też na początku wybrałam miesce psa w przedpokoju ale to w " praniu " uleglo zmianie. Pies teraz zajmuje kuchnie ma tam cisze i spokój. Ja mojego psa od pierwszych dni przyzwyczajałam do spania u siebie ( maż nie pozwala psu wchodzic do łużka i na kanapy) Zawsze wieczorem psa przenosilam na jego legowisko. Równiez od samego początku wychowywałam. Nie pozwalalam mu na żeczy które za jakiś czas mogłyby mi przeszkadzać ( szarpanie za nogawki , podgyzanie rąk , szczekanie jak ktoś chodził po klatce schodowej itp. ) . Taki maly szczeniaczek rozumie więcej niz nam się wydaje , Ozzy jak miał 8 tyg. już siadał , dawał głos , warował i podawał łapke- nauka sprawiała mu ogromna radoś a za cistakami nagrodami do dzisiaj przepada .
    Agnieszka Ozzy i Demon

mówię NIE

Aktywny Miłośnik Zwierząt Taja's Avatar
    Zapisany
    Nov 2008

musisz sobie sam to ustalić, tak na prawde nie jest ważne gdzie będzie spał, ważne by tego konsekwentnie przestrzegać, żeby pies nie był później karcony za coś czego nie rozumie. tu najczestszym problemem nas wszystkich jest łóżko albo pozwalasz albo nie. unikaj sytuacji że raz tak a raz nie
    i tak we wszystkim, czy spanie, czy jakies zachowania (skakanie podgryzanie) czy jedzenie (pory, mieszanie w misce, podrzucanie w trakcie jedzenia czegos do miski), we wszystkim konsekwencja

Aktywny Miłośnik Zwierząt Taja's Avatar
    Zapisany
    Nov 2008

aha.. tylko jak najwiecej pozytywnego szkolenia a nie karcenia
    jak wejdzie na łóżko zamiast go łapać za szmaty i zrzucać, to lepiej weź jakis smakołyk, komenda na miejsce, jak zejdzie pochwal ze dobry i takie tam i powtórz że np. "dobrze na miejsce" i tak ze wszystkim w miare możliwosci

Zapisany
    Jan 2009

wiadomo ze na spokojnie.
    Dziekuje za porady.

Cytat Napisane przez Masti Zobacz post
    wiadomo ze na spokojnie.
    Bardzo chcialabym, zeby dla wszytskich to bylo takie "wiadomo" Ale bardzo mnie cieszy co tu czytam

Zapisany
    Jan 2009

Mieliscie tak ze swoim szczeniakiem ze wchodził w niego jakis demon??
    hehhehe.
    Tak przewaznie jest pod wieczór wariuje szaleje biega na maxa gryzie strasznie no mówie jak by sie naćpał ma tyle energi ze cięzko go wymęczyc hehehe.Gryzie tak jak by chciał odgryźć cos.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Doris_'s Avatar
    Zapisany
    Mar 2009

witam, troche nie pisalam ostatnio na forum ale czesto zagladam zeby byc na biezaco
    chcialam sie spytac jak wyglada przedszkole dla szczeniakow CC:
    w jakim wieku powinno się juz zaczac?
    ile trwa i czy jest mozliwosc chodzenia na przedszkole np. w tygodniu? weekendy sa takie piekne,ze wolalabym je spedzac na dzialce
    jaki jest miejwiecej koszt takiego przedszkola?
    oczywiscie chodzi mi o szkolenia w W-wie.
    niestety jeszcze nia mam maluszka,ale byc moze za jakis czas zjawi sie taki maly szkrab u mnie wiecej nie zdradze, bo nie chce zapeszyc

czy jest jakis moze watek odnosnie akcesoriow (smycze,legowiska itd) dla maluchow? nie moge znalezc :/

Giga Gold Miłośnik Zwierząt LadyRebel's Avatar
    Zapisany
    Jan 2006

Cytat Napisane przez Doris_ Zobacz post
    witam, troche nie pisalam ostatnio na forum ale czesto zagladam zeby byc na biezaco
    chcialam sie spytac jak wyglada przedszkole dla szczeniakow CC:
    w jakim wieku powinno się juz zaczac?
    ile trwa i czy jest mozliwosc chodzenia na przedszkole np. w tygodniu? weekendy sa takie piekne,ze wolalabym je spedzac na dzialce
    jaki jest miejwiecej koszt takiego przedszkola?
    oczywiscie chodzi mi o szkolenia w W-wie.
    niestety jeszcze nia mam maluszka,ale byc moze za jakis czas zjawi sie taki maly szkrab u mnie wiecej nie zdradze, bo nie chce zapeszyc

czy jest jakis moze watek odnosnie akcesoriow (smycze,legowiska itd) dla maluchow? nie moge znalezc :/
    A juz sie bałam ze zrezygnowałas
    Co do przedszkola to ci nie polecę bo na takowe nie chadzałam ze swoimi kundlami, tzn z Zumką byłam raz i mnie sie nie podobało jej też wiec zrezygnowalismy. Jesli lubisz, chcesz i potrafisz to możesz psa sama nauczyć podstaw na rzeczonej działce . Cos o smyczach i legowiskach chyba było , ale nie koniecznie na CC. Generalnie nie warjuj z zakupami bo szkoda kasy na początku człowiek kupuje milion zbędnych rzeczy dla szczeniaczka a i tak uzywa jedna smyczke i obrożę . Ja lubie smycze takie z dwoma karabińczykami dzieki czemu można zmieniać długość. Obróżke też miałam dla Karolka regulowaną, która rosła razem z nim. Fajne llegowiska to pontony lub typu bimbay, sa z materiałów które mozna łatwo wyczyscic i nie nasiąkaja wodą/ślina/siuśkami . Napewno potrzebować będziesz misek dla maluszka, dwie opcje: na stojaku lub zwykłe. No i to co najfajniejsze czyli zabawki i gryzaki

Zapisany
    Mar 2009

hehe nie, nie zrezygnowalam po prostu nie wiedzialam co mam pisac,bo ciezko sie na niektore tematy wypowiadac jak sie czlowiek nie zna

jade w przyszły czwartek obejzec maluszka,takze trzymajcie kciuki

pytam sie o przedszkole,bo duzo osob wspominalo mi o Nim i sie wlasnie zastanawiam czy nie pojsc chociaz podstawowe komendy chyba bede w stanie nauczyc, jednak wczesniej mialam troche mniejszego psa ale tez byl uparciuch niestety zapomina sie duzo rzeczy i jak to bylo jak sie wzielo szczeniaka do domu,bo moj Boomek swietej pamieci (sznaucer sredni) byl wziety do domku jak mialam 7 lat takze to ja bylam tym najslabszym ogniwem w domu i raczej pies sie nie bardzo mnie sluchal jak bylam mala, pozniej troche sie to zmienilo jak doroslam, bo urosnac nie uroslam zbyt wiele

Mega Miłośnik Zwierząt ankusia's Avatar
    Zapisany
    Jul 2007

czesć cześć

A ja Ci powiem tak - przedszkole najlepiej jak najszybciej
    zawsze warto spróbować

Ja oczywiście polecę Baritusa, bo tam chodzę na szkolenia i treningi i to moja ulubiona szkoła
    zajęcia odbywają sie na Fieldorfa oraz w okolicach Górczewskiej.
    spróbuj koniecznie, bo socjalizację należy zaczynać jak najwcześniej.

co do akcesoriów, to tak jak mówiła Iza, najlepiej zachować umiar, bo corso bardzo szybko ze wszystkiego wyrasta - no chyba że sie trafi na taką sportówkę jak ja, to szelki które kupiłam jej w wieku 6 mies nadal na nia pasują
    co do "rozjeżdżanej" obróżki, to ja z kolei nie polecam - nasza sie wciąż rozsuwała i było niebezpieczeństwo, że Hajga ją sobie śiciągnie. najlepiej zwykła, zapinana - przy maluchu nie zaczynałabym również od zaciskówki ani tym bardziej kolczatki.
    chodzenia przy nodze i nieciągnięcia lepiej nauczyć w czasie szkolenia a nie przy pomocy "wspomagaczy" - te lepiej ew. stosowac gdy inne metody zawiodą.
    --------------------
    Ania i Haiga, gadające ptaszysko oraz czarna Gwiazda

Freedom is the best gift of life... - so take it !!

There is a better future

KROPKA !!!

Giga Gold Miłośnik Zwierząt LadyRebel's Avatar
    Zapisany
    Jan 2006

Karolak miął obrożę Rogz regulowana i nie było możliwosci zeby sie sama rozciągnęła. Nie wiem czy wszystkie sa takie czy nam się trafił dobry egzemplarz Na dodatek miała nitki odblaskowe zeby go było widać w nocy

Zapisany
    Mar 2009

przegladalam obroze,ah czego ja nie przegladalam moj chlopak juz nie wytrzymuje ze mna znajomi tym bardziej hehe

Co do akcesoriow to chodzi mi o:
    obroza/smycz tasmowa czy skorzana?
    jaki rozmiar dla malucha M czy juz L
    legowisko- jaki wymiar od 100x80 ?

Zapisany
    Mar 2009

co do tasmowych to widzialam,ze jest rowniez firma Red Dingo? jest tansza napewno od Rogz i troche ludzi rowniez ja poleca,ale nie wiem jak to w praktyce wyjdzie. Tez maja odblaskowe obrozki ale nie wiem czy np. smyczy tasmowej piesek nie pogryzie , bo tez slyszalam takie przypadki ;]

Giga Miłośnik Zwierząt dorota w-l's Avatar
    Zapisany
    Sep 2008

Cytat Napisane przez Doris_ Zobacz post
    co do tasmowych to widzialam,ze jest rowniez firma Red Dingo? jest tansza napewno od Rogz i troche ludzi rowniez ja poleca,ale nie wiem jak to w praktyce wyjdzie. Tez maja odblaskowe obrozki ale nie wiem czy np. smyczy tasmowej piesek nie pogryzie , bo tez slyszalam takie przypadki ;]
    Red Dingo jest tańsza ale te odblaskowe sa bardzo ładne kiedy nowe a później taśma z odblaskami się łamie . Te z samego materiału są nardziej wytrzymałe . Osobiście po pół roku najbardziej leży mi zastaw Ami Play . Obroża i smycz regulowana . Są z taśmy ale bawełnianej i smycz nie drażni tak dłoni jak sztuczna taśma kiedy psy ciągną a prowadziłam na niej jednocześnie Gaba i Italkę . Obroża też delikatna . Do dłuższych spacerów wybieram zestaw marszerski firmy Manmat - smycz z amortyzatorem . Pies czuje już lekki opór smyczy zanim wyrwie rękę właściciela .....
    Dora z Italką i HARLEY

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni