Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 80

Domyślnie Surowe mieso dla szczeniaka??

Witam wszystkich jestem tu nowy mam takie zapytanie moze znajdzie sie ktos i odpisze z gory dzieki.kupillem mopsa na prezent corce i zonie ktotr mial 8tygodni chodowca powiadomil mnie czym karmi je, surowym miensem wolowym i karma dla szczeniakow radzil mi takze bym podawal mu to samo do 5 miesiecy a potem moge zmienic lub cos dodac do jadlopisu mego pieska.lexiu jest juz znami miesiac i strasznie lubi gryz wszystko co moze a najbardziej rece czy to moga byc konsekwencje surowego miensa?moze bedzie lepiej jak przestane mu dawac??moze mu zaszkodzic zmiana jadlospisu

Mega Miłośnik Zwierząt Chefrenek's Avatar
    Zapisany
    Mar 2007

Domyślnie Odp: Surowe mieso dla szczeniaka??

Cytat Napisane przez kingofpoland Zobacz post
    Witam wszystkich jestem tu nowy mam takie zapytanie moze znajdzie sie ktos i odpisze z gory dzieki.kupillem mopsa na prezent corce i zonie ktotr mial 8tygodni chodowca powiadomil mnie czym karmi je, surowym miensem wolowym i karma dla szczeniakow radzil mi takze bym podawal mu to samo do 5 miesiecy a potem moge zmienic lub cos dodac do jadlopisu mego pieska.lexiu jest juz znami miesiac i strasznie lubi gryz wszystko co moze a najbardziej rece czy to moga byc konsekwencje surowego miensa?moze bedzie lepiej jak przestane mu dawac??moze mu zaszkodzic zmiana jadlospisu
    To, że mięso wzbudza w psach agresję to mit. Surowa wołowina jest bardzo zdrowa, musi być tylko ze sprawdzonego źródła coby jakiejś choroby albo pasożyta nie przenieść. Skoro jadłospis mu służy to daj spokój ze zmianą.

Piesio gryzie bo zmienia zęby. Spróbujcie zainteresować go zabawkami albo gryzakami.

ps. chyba coś Ci się pomyliło bo to forum buldożków nie mopsów.

www.buldogfrancuski.org

"What is your interest?"..."The truth"!

NIE SUROWYM MIęSEM 8 TYGODNIOWE SZCZENIE

royal junior lb purina junior np może byc namoczona lub sucha , gotuj mu warzywa marchew z ryżem i wołowiną lub pierś z kurczaka ewentualnie wieprzowina i to np 2 razy w tygodniu a suche inne dni, małe psy jedzą często do 3 razy dziennie.

Wiesz ja jestem zielony w tym temacie mogbys mi wyjasnic czym rozni sie mops od buldoga francuskiego bylbym bardzo wdzieczny

Witaj kingofpoland z tego co wiem to nie powinno się karmić szczeniąt surowym mięsem zwłaszcza jeśli posiłek składa się z samego mięsa gdyż można doprowadzić do sytuacji takiej, że w orgznizmie psa będzie zbyt duże stężenie fosforu a zbyt małe wapnia a jak wiadomo wapń jest niezwykle ważny w rozwoju szczeniaka tak samo jak u małego dziecka ale ty piszesz,że podajesz też dodatkowo suchą karmę hmmm...nie wiem. Ja mojej 3 miesięcznej suczce podaję mięsko ale tylko gotowane-zazwyczaj piersi z kurczaka z ryżem i warzywami. Jeśli masz zamiar zmienić jadłospis to powinieneś zrobić to stopniowo, żeby przewód pokarmowy się dostosował a piesek nie odchorował. Co do gryzienia - to małemu rosną ząbki i swędzą go dziąsła dlatego gryzie. Moja jak zaczyna gryźć to podkładam jej gumową zabawkę i jest spokój...

Daje mu ta karem namoczona z miesem chodowczyni tak mi kazala i mowila zeby nie zmieniac do 5 mijesaca bo,oze mu zaszkodzic

zapytaj sie weta ale moze dawaj mu to mieso surowe rzadziej a częściej dawaj gotowane takie małe psy nie rozdrobnią dokładnie surowego miesa bo jest one dość ciągliwe i mogą mieć potem problemy żołądkowe ale najlepiej to się zapytaj weta co powinien jeść twoj maluch pozdrawiam

Cytat Napisane przez monalisa Zobacz post
    Witaj kingofpoland z tego co wiem to nie powinno się karmić szczeniąt surowym mięsem zwłaszcza jeśli posiłek składa się z samego mięsa gdyż można doprowadzić do sytuacji takiej, że w orgznizmie psa będzie zbyt duże stężenie fosforu a zbyt małe wapnia a jak wiadomo wapń jest niezwykle ważny w rozwoju szczeniaka tak samo jak u małego dziecka ale ty piszesz,że podajesz też dodatkowo suchą karmę hmmm...nie wiem. Ja mojej 3 miesięcznej suczce podaję mięsko ale tylko gotowane-zazwyczaj piersi z kurczaka z ryżem i warzywami. Jeśli masz zamiar zmienić jadłospis to powinieneś zrobić to stopniowo, żeby przewód pokarmowy się dostosował a piesek nie odchorował. Co do gryzienia - to małemu rosną ząbki i swędzą go dziąsła dlatego gryzie. Moja jak zaczyna gryźć to podkładam jej gumową zabawkę i jest spokój...
    I po co takie porady. bez sensu. Surowe wolowe mieso jest najlepsze, tylko trzeba do niego dodawać fosforanu wapnia. Ja od wielu lat tak podaje i mam zdrowe psy z błyszczaca sierscia i mocnym kosccem
    Nie piszcie takich porad, jak sie niezbyt dobrze orientujecie, bo mozna w ten sposob podswiadomie wyrzadzic psu krzywde

Witam wszystkich mam 3 miesiecznego mopsa niewiem czy dobrze go karmie chodowczini kazala mi dawac surowa wieprzowine z namoczona karma do 5 miesiaca nic nie niezmieniac w jego jadlospisz bo moze zachorowac na cos???czy surowe mieso niezaszkodzi mu na jego psychyke ???
    Pies jest zwierzęciem mięsożernym a wiec mięso jak najbardziej jest wskazane
    Na wszelki wypadek polecałabym sparzyć je gorącą woda, i dawałabym mięso raczej wołowe albo przynajmniej wołowo-wieprzowe.
    Ze karma namoczona to bardzo dobrze! a jak robi dobre kupki to znaczy ze wszystko jest ok. Po malutku bym wzbogacała jeszcze jego dietę np. o gotowana marchewkę czy ser biały.
    Pozdrawiam, Beata ..
    ..................................... .Zapraszam na stronę hodowli Stelli Zawadzkiej :
    .... ....... ........
    . . . . . ........................ ............ ....... .. . .. .www.stellanova.pl
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    . ................. . . . . . . . Facebook http://www.facebook.com/StellanovaFCI

Ja szczeniakom gotuje ryz , lub platki jeczmienne a jarzynami i do tego troche miesa wolowego, mielonego a potem dodaje do tego surowego mielonego miesa , mniej wiecej 1/2 miesa i 1/2 ryzu z jarzynami, Dodaje tam lyzeczke fosforanu wapnia. Mozna od czasu zamiast wolowego dodac indyka, kurczaka, cielecine , bądz baranine. Wieprzowe dla buldozkow jest niewskazane, bo jest zbyt tluste. Pozatym dostaja ser póltlusty, Kaszke mleczno ryzową z surowyn zółtkiem, i sucha karme Royal starter namoczona na dwie godziny przed jedzeniem w chłodnej, przegotowanej wodzie
    Tak zywie moje szczenieta od 30tu lat i zawsze do tej pory wszystkoe bylo ok

Mega Miłośnik Zwierząt Chefrenek's Avatar
    Zapisany
    Mar 2007

Cytat Napisane przez mieloneczka Zobacz post
    NIE SUROWYM MIęSEM 8 TYGODNIOWE SZCZENIE

royal junior lb purina junior np może byc namoczona lub sucha , gotuj mu warzywa marchew z ryżem i wołowiną lub pierś z kurczaka ewentualnie wieprzowina i to np 2 razy w tygodniu a suche inne dni, małe psy jedzą często do 3 razy dziennie.
    A czemu nie wolno dawać surowego mięska?

Ja jeszcze dodam, że najlepiej się zdecydować na jedno albo suche i okazjonalnie serek, mięsko, warzywka albo gotowane + witaminy.

www.buldogfrancuski.org

"What is your interest?"..."The truth"!

Cytat Napisane przez draczynka Zobacz post
    I po co takie porady. bez sensu. Surowe wolowe mieso jest najlepsze, tylko trzeba do niego dodawać fosforanu wapnia. Ja od wielu lat tak podaje i mam zdrowe psy z błyszczaca sierscia i mocnym kosccem
    Nie piszcie takich porad, jak sie niezbyt dobrze orientujecie, bo mozna w ten sposob podswiadomie wyrzadzic psu krzywde

W surowym mięsie jest o wiele więcej fosforu w stosunku do wapnia! Jeśli ktoś karmi psy tylko mięsem może dojść do zakwaszenia organizmu!! Wszystko jest w porządku jeśli podaje się warzywa, ryż, twaróg.

Cytat Napisane przez monalisa Zobacz post
    W surowym mięsie jest o wiele więcej fosforu w stosunku do wapnia! Jeśli ktoś karmi psy tylko mięsem może dojść do zakwaszenia organizmu!! Wszystko jest w porządku jeśli podaje się warzywa, ryż, twaróg.
    Nikt nie mowi o karmieniu samym surowym miesem, ale miesem zmielonym wraz z ryzem i jarzynami z dodatkiem fosforanu wapnia. U mnie szczenieta 3 tygodniwe ucza sie jesc , dostajac kuleczki z poledwicy wolowej, potem stopniowo do mieska dodaje kaszki, potem jarzyny a jak maja 6 tygodni, to dopiero sucha karma, twarozek itd

Wiesz ja jestem zielony w tym temacie mogbys mi wyjasnic czym rozni sie mops od buldoga francuskiego bylbym bardzo wdzieczny
    Łehehe dobre. Mops i BUldog francuski to dwie różne rasy

wystarczy poczytac wstepnie w necie,informacji jest od groma!! tylko czasu zeby czytac!!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni