Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Zobacz wyniki ankiety: Wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki - jaki zabieg przeprowadzono u Twojego mastino?

Głosujących
7. Nie masz uprawnień do głosowania w tej sondzie lub nie jesteś zalogowany w tej chwili na Pupileo
  • zastosowano podszycie - skutecznie

1 14.29%
  • zastosowano podszycie - nieskutecznie. Wykonano drugi zabieg - usunięcie

2 28.57%
  • usunięto gruczoł przy pierwszym zabiegu

4 57.14%
Pokaż wyniki 1 do 9 z 9
    Super Miłośnik Zwierząt aneta25's Avatar
    Zapisany
    Jan 2005

Domyślnie Wypadanie gruczołu trzeciej powieki u mastino - skuteczność leczenia

Gruczoł ten odpowiada za ok. 30-50% produkcji łez.
    Lekarze obawiają się usuwania tego gruczołu ze względu na możliwość wystąpienia zespołu suchego oka i stosują podszycie.
    Jednak ze względu na luźna skórę i elastyczność tkanki łącznej, duża liczba zagranicznych hodowców Mastino - odradza ten zabieg - jako nieskuteczny w większości przypadków i zaleca wycięcie go przy pierwszym zabiegu.

Jak to było u waszych mastifów? Jaki zabieg był zastosowany? Czy skutecznie?

Sonda anonimowa

Starszy Miłośnik Zwierząt sywialara's Avatar
    Zapisany
    Sep 2008

Domyślnie Odp: Wypadanie gruczołu trzeciej powieki u mastino - skuteczność zabiegów

Moja suczka,miala wycinany w obu oczach.Powiem wam szczeze ze kupilam mastino gdy mialam 17 lat,bardzo mi sie podobaly ale nie zaglebialam sie za bardzo w schorzenia dotyczace tej rasy,po prostu myslalam ze mnie to nie spotka.Jakie moje zdziwienie bylo,gdy nagle cos wielkiego,czerwonego jej wyskoczylo na pol okamiala jakies 4 miesiace,natychmiast pojechalismy do weta.Wet stwierdzil ze prawdopodobnie ugryzla ja osa lub tym podobne.Dostala zastrzyki,i oczywiscie to cow nie zniklo,po tygodniu z powrotem do weta,w koncu madry wet stwierdzil ze to wywiniecie trzeciej powieki.Umowilismy sie na na zabieg,gdzie zostalo kurestwo wyciete.Za dwa dni na drugim oku wykoczylo...ponowny zabieg.ALe czy miala suche oko-zabijcie niewiem.

Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Jan 2008

Domyślnie Odp: Wypadanie gruczołu trzeciej powieki u mastino - skuteczność zabiegów

Trzy Mn, i skrócane gruczoly .
    Wyciety kawalek który wychodzil .
    W obecnej chwili ,podszycie , ale w jednym oku wyszedl na nowo , juz nie tak wielki , ale trzeba bedzie ciachnąc, krople nie pomogły.

Istotny wątek. Jestem za wycięciem, a to z prostej przyczyny; za duzo tam luzu pod powieka zeby sie utrzymał gruczoł - szew sie rozpusci i po jakimś czasie wyjdzie. Mała szansa, że będzie inaczej, a narkozę kolejny raz serwować dla psa strach.
    'Let me start by saying, again, that this is a unique breed. And we must understand clearly one thing. The Neapolitan Mastiff is not like any other breed of dogs. It's not like in type, it's not like in build, it's not like in movement, it's not like in terms of temperament, or character. For this reason, it may be the most difficult breed to breed, to grow, and to judge. It's a very ancient breed, being 4000 years old, and when you see a Neapolitan you see History with the dog. You can say that the Neapolitan Mastiff is an archaeological find in modern breeding.' Giuseppe Alessandra

Zaangażowany Miłośnik Zwierząt Baśeńka's Avatar
    Zapisany
    Sep 2008

Domyślnie Odp: Wypadanie gruczołu trzeciej powieki u mastino - skuteczność leczenia

Moja Zeta w jednym oku ma podszyty cały(wet dał ciała),a w drugim- zmniejszony i podszyty. Jak na razie wszystko jest OK.Na całkowite usunięcie żaden się nie zgodził.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt viola_73's Avatar
    Zapisany
    Jun 2007

Cytat Napisane przez setka Zobacz post
    Istotny wątek. Jestem za wycięciem, a to z prostej przyczyny; za duzo tam luzu pod powieka zeby sie utrzymał gruczoł - szew sie rozpusci i po jakimś czasie wyjdzie. Mała szansa, że będzie inaczej, a narkozę kolejny raz serwować dla psa strach.
    jak najbardziej usunięcie...jesli wet dobrze oddzieli gruczoł od błony śluzowej to nie powinno być problemu z syndromem suchego oka...
    a narkoza to narkoza ...

Domyślnie Odp: Wypadanie gruczołu trzeciej powieki u mastino - skuteczność leczenia

okulista mówi - podszywać...
    chirurg mówi - wycinać...

Ja miałam psy z powycinanymi gruczołami i nie było zespołu suchego oka.
    Myśle, ze na 99% gdyby mastino mialy podszyte gruczoły, to oko by łzawiło bardziej... u nas były super oczy, chociaż dr Garncarz, mowił, że u Sigmy to by zrobił plastykę , żeby zmniejszyć jej troche otwór na oczy, bo była troche za bardzo wyciągnieta... ale to było w 2000 roku...
    Pozdrawiam,
    Ewusek

Mega Miłośnik Zwierząt Dorka's Avatar
    Zapisany
    Mar 2003

Cytat Napisane przez aneta25 Zobacz post
    Gruczoł ten odpowiada za ok. 30-50% produkcji łez.
    Lekarze obawiają się usuwania tego gruczołu ze względu na możliwość wystąpienia zespołu suchego oka i stosują podszycie.
    Jednak ze względu na luźna skórę i elastyczność tkanki łącznej, duża liczba zagranicznych hodowców Mastino - odradza ten zabieg - jako nieskuteczny w większości przypadków i zaleca wycięcie go przy pierwszym zabiegu.

Jak to było u waszych mastifów? Jaki zabieg był zastosowany? Czy skutecznie?

Sonda anonimowa
    U nas jedno usunięte - niestety syndrom suchecho oka - MAKABRA i ból dla psa - ciągły problem z okiem, a to dziura, a to bakterie i białe oko.

Drugie podszyte - eleganckie, bez problemów.

jestem za podszywaniem, ale tą metoda co u nas stosował - ponoć się różne.
    Żyj pełnią życia - nikt inny tego za Ciebie nie zrobi...

Mega Miłośnik Zwierząt Krzysiekk's Avatar
    Zapisany
    Jan 2005

U mnie oba psy czyli Mirek i Baster miały podszywane gruczołki u dr.Garncarza(po jednym oku).I mam cały czas problem z tymi samymi oczami,zarówno u Bastera jak i u Mirka oko zaczyna bieleć.Nie mam porównania dlatego nie wiem co lepsze.
    Bądż zawsze sobą!