Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 26

Domyślnie DRAPANIE - alergia czy choroba

Witam wszystkich miłośników Bernardynów. Od 17 maja 09 posiadam suczkę Bernardyna. W tym momęcie REDA ma ok. 6 miesięcy (nie miała wpisanej w książeczce daty urzodzenia). Była trochę zapchlona więc weterynarz dał mi środek przeciwko pchłom i kleszcą. Troche mało jadła (gotowałam jej ryż, kurczak, ziemniaki), Kupiłam karmę BRITA (poleciła mi ją weterynarz) - nie zabardzo jej podpasowała , troche ją jadłą ale mało. Wogóle apetyt miał słaby - ale weterynarz mówił, że wszystko z nia ok. Mineły 2,5 miesiąca Reda je dużo lepiej ale sam ryż i kurczak bo weterynarz kazałą wszystko inne odstawić.
    Reda od ok. 3 tygodni strasznie się drapie - nie ma pcheł, ani kleszczy. Weterynarz kazałą mi ją wykąpać w szamponie przeciwświądowym ALERVET dla psów o kotów. po tym było jeszcze gorzej. Reda drapie się co chwile i porobiły się jej rany i strupy. Ale weterynarz mówi, że przez miesiąc mam jej robić tą dietkę (kurczak i ryż) to może jej przejdzie!
    Boje się, że ten pies się wykończy tym drapaniem! Pomóżcie prosze czy ktoś miał podobne problemy?
    Dodam, że na podbrzuszu ma takie jasno brązowe, prawie żółte małe strupki i toją pewnie swędzi. czy to jednak uczulenie czy jakaś choroba jak to sprawdzić.
    Może powinnam iść jeszcze do innego weterynarza i znim się skonsultować!
    PROSZĘ O RADĘ!

Giga Miłośnik Zwierząt ramcio's Avatar
    Zapisany
    Jul 2008

Domyślnie Odp: DRAPANIE - alergia czy choroba

Witaj. Z całym szacunkiem dla prowadzącego weterynarza - ale moim zdanie powinnaś do zmienić. To wcale nie musi być alergia pokarmowa, zresztą nie widzę tu tendencji do weliminowania ewentualnego alergenu. Może być kontaktowa, a może być nużeniec czy grzybica. Możliwości jest wiele. Może spróbuj wykąpać psa w Nizoralu. Ale lepiej udaj się do innego weta, który być może zrobi testy albo poda psu leki przeciwzapalne, aby przede wszystkim było mu lżej.Ewentualnie możesz też odstawić kurczaka, wiele psów jest na niego uczulonych.

Super Gold Miłośnik Zwierząt Olga's Avatar
    Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Może być to właśnie alergia kontaktowa (pylą znowu trawy), pokarmowa (na sucha karmę) lub właśnie grzybica, świerzbowiec czy nużeniec.
    Tu potrzebny jest weterynarz z doświadczeniem dermatologicznym, bo można po objawach i obrazie rozróżnić te przyczyny świądu.
    Moim zdaniem, jeżeli po szamponie było gorzej świadczy to o podrażnieniu skóry. Czy jest łupież w sierści? Psom można podawać leki ludzkie przeciwalergiczne jak Zyrtec, Clemastina czy Claritina, można je kupić bez recepty i spróbować ale to leczenie w ciemno. Działają łącznie a nawet synergicznie z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi więc koniecznie je podawaj omega 3+6+9 z 4 dziennie.
    Tak sobie jeszcze pomyślałam, że świąd mógł się pojawić jako efekt zatkanych gruczołów okołoodbytowych (koniecznie trzeba sprawdzić!!!) wtedy żadne leczenie nie skutkuje a często zatkanie pojawia się przy zmianie karmy lub generalnie diety.
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Zapisany
    Jul 2008

Odbiegając jeszcze od tematu i pomijając ewentualne uczulenie na kurczaka - jeśli już koniecznie chcesz psa karmić takim zestawem lekko dietetycznym, to dorzuć koniecznie witaminy. A najlepiej wprowadź sucha karmę jako chociaż jeden z posiłków, ale taką która zawiera i omegi i dodatki na stawy. ( dla dużych i olbrzymich )

Starszy Miłośnik Zwierząt *Sasni*'s Avatar
    Zapisany
    Apr 2005

Mój pies ma to samo. Strasznie się drapał, byliśmy u kilku wetów, łącznie z dermatologiem, mówią że to alergia, prawdopodobnie na trawy, wykluczyli choroby skóry. Był wykąpany w szamponie przeciwświądowym, ale nie bardzo pomogło. Wygryzł sobie ranki na łapkach, zaczęło się trochę babrać, więc znowu wizyta u weterynarza. Dostał antybiotyk przeciwbakteryjny w zastrzyku ( wczoraj wieczorem jeden i dzisiaj rano kolejny) i od wczoraj jest jakby lepiej. Dzisiaj już prawie w ogóle się nie drapie. Generalnie męczymy się z tym już od ponad trzech tygodni.
    Agnieszka i Matt(i)

mieliśmy z Mają podobny problem w takim samym okresie mnw jak opisujez ok 5- 6 miesiącem diagnoz było wiele ..min uczulenie na pewne składniki w karmach choroby skóry na które i tak była szczepiona pchły itd aż po podawanie karmy która wspomagała za szybki wzrost i tłumaczenie obolałymi kośćmi ..zauważyliśmy że za każdym podaniem jej preparatów przeciw pchłom i na odrobaczanie drapanie stawało się jeszce bardziej intensywne i częstsze za każdym razemkiedy wylano na nią ampułkę pies przez ponad dwa tygodnie nie mógł znieśc świądu więc zrezygnowaliśmy z co miesięcznych wizyt w tym celu i zakupiliśmy wyżej reklamowanego Kiltiksa ..obroże na 7 mięsiecy ...może zbieg okoliczności nie wiem ale od tamtej pory jak ręka odją pies codziennie spędza czas na dworze w trawach lasach nad rzeką i nie widziałem jeszcze na niej kleszcza czy pchły poprostu nie drapie sie ...chyba tylko jak ściągnie obroże po spacerze tam zawsze swędzi ale jak pisali wyżej rozpoznań i przyczyn może być wiele grunt to konkretna diagnoza a potem działanie pozdrawiam

Tez uwazam ze to moze byc wszystko, u mnie Amir np po ostatniej wystawie ma atopowe zapalenie skory a u niego wystarczy ze zlapie 1 pchle i od razu mamy wesolo.Na takie strupki, krostki etc proponuje propolis, tani bezpieczny i wygodnymozna samemu dojsc do tego od czego ta alergia ale zawsze dobrze udac sie do lekarza. Co do Zyrtec'u to tez dziala lacznie z atopowym zapaleniem skory jest jedno ale..te leki jak i claritine sa na RECEPTE.Wiem bo sama biore:pp takze przynajmniej nie mam tego problemu bo moge sie podzielic z moimi maluchami)
    Co do takich akcji skornych to my np mamy teraz przy "jajeczku" czerwone krostki i stosujemy propolis

Cytat Napisane przez nescaland Zobacz post
    Tez uwazam ze to moze byc wszystko, u mnie Amir np po ostatniej wystawie ma atopowe zapalenie skory a u niego wystarczy ze zlapie 1 pchle i od razu mamy wesolo.Na takie strupki, krostki etc proponuje propolis, tani bezpieczny i wygodnymozna samemu dojsc do tego od czego ta alergia ale zawsze dobrze udac sie do lekarza. Co do Zyrtec'u to tez dziala lacznie z atopowym zapaleniem skory jest jedno ale..te leki jak i claritine sa na RECEPTE.Wiem bo sama biore:pp takze przynajmniej nie mam tego problemu bo moge sie podzielic z moimi maluchami)
    Co do takich akcji skornych to my np mamy teraz przy "jajeczku" czerwone krostki i stosujemy propolis
    ciekawy ten propolis,mam tylko pytanko czy mozna gdzieś kupić już gotowy preparat z propolisu czy jest on tylko do wykonania samodzielnego.
    znalazłam coś takiego
    1. Propolis a choroby skóry, rany, oparzenia.
    2. Propolis wykazujący działanie przeciwdrobnoustrojowe (przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne), oraz regenerujące na uszkodzone tkanki znalazł zastosowanie w leczeniu szeregu chorób skóry, ran. Stosuje się go w formie nalewki lub maści propolisowej.
    3. Typowy sposób postępowania przy ranach, oparzeniach, odmrożeniach, owrzodzeniach, czyrakach, grzybicach: przemyć chore miejsce wodą utlenioną, posmarować nalewką propolisową (można rozcieńczyć przy świeżych ranach), po przeschnięciu posmarować maścią lub przyłożyć kompres z nalewki.
    4. Nalewka z propolisu. Do butelki z 50 gramami surowca propolisu nalać 350 cm3 spirytusu etylowego i 150 cm3 wody. Nalewkę pozostawić w temperaturze pokojowej przez okres 2-3 tygodni szczelnie zamkniętą, codziennie mieszając. Przefiltrować przez watę, przechowywać w ciemniej butelce.
    5. Maść propolisowa. Odparowywać 100 ml nalewki propolisowej w łaźni wodnej (naczynie z nalewką wstawić do drugiego z gorącą wodą) aż do uzyskania gęstego płynu. Następnie dodać około 100 gram wazeliny, dobrze wymieszać.
    6. Oparzenia, odmrożenia, skaleczenia, rany, wrzody, czyraki, odleżyny - nakładać na chore miejsca cienką warstwę maści dwa razy dziennie.
    7. Do 100 ml przegotowanej wody wlać 1 ml nalewki. Używać do przemywania ran, stłuczeń, oparzeń oraz do wykonywania kompresów. Zamoczyć kilka warstw gazy i nałożyć na chore miejsce, stłuczenie.
    8. Przemywać rozcieńczoną nalewką 1:50 palce nóg przy grzybicy międzypalcowej.
    9. Smarować chore miejsca maścią propolisową przy grzybicy międzypalcowej.
    10. Rany żylakowe. Przykładać kompresy nasączone rozcieńczoną nalewką 1:50, owinąć bandażem.
    11. Zwierzęta domowe - rany, owrzodzenia. Przemyć chore miejsce rozcieńczoną nalewką, posmarować nalewką, po wyschnięciu nałożyć maść.

Dziękuje Wszystkim za cenne rady. Napewno wybiore sie jeszcze do innego weta zobaczymy co on powie.
    Olga -tak łupież był i to nawet dużo, teraz juz go prawie nie ma. A sunia nadal sie drapie.
    Ramcio - podawałam Redzie suchą karmę specjalną dla ras olbrzymich właśnie ze względu żeby dostawała wszystkie potrzebne witaminy itp. firmy BRIT, no ale wet kazała mi ja narazie odstawić. Pies może mieć uczulenie na karmę? Jakie witaminy powinien dostawać taki pies i w jakich proporcjach? Gdzie moge znaleść informację na ten temat.
    Sansi - moja sunia też dostała taki antybiotyk i jakby po nim troszkę mniej się drapał, ale potem znów to samo.
    Jeszcze raz wszystkim dziękuje. Odezwe się jak się czegoś nowego dowiem.

Mega Miłośnik Zwierząt kri's Avatar
    Zapisany
    Sep 2008

Cytat Napisane przez aniaroman Zobacz post
    ciekawy ten propolis,mam tylko pytanko czy mozna gdzieś kupić już gotowy preparat z propolisu czy jest on tylko do wykonania samodzielnego.
    znalazłam coś takiego
    1. Propolis a choroby skóry, rany, oparzenia.
    2. Propolis wykazujący działanie przeciwdrobnoustrojowe (przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne), oraz regenerujące na uszkodzone tkanki znalazł zastosowanie w leczeniu szeregu chorób skóry, ran. Stosuje się go w formie nalewki lub maści propolisowej.
    3. Typowy sposób postępowania przy ranach, oparzeniach, odmrożeniach, owrzodzeniach, czyrakach, grzybicach: przemyć chore miejsce wodą utlenioną, posmarować nalewką propolisową (można rozcieńczyć przy świeżych ranach), po przeschnięciu posmarować maścią lub przyłożyć kompres z nalewki.
    4. Nalewka z propolisu. Do butelki z 50 gramami surowca propolisu nalać 350 cm3 spirytusu etylowego i 150 cm3 wody. Nalewkę pozostawić w temperaturze pokojowej przez okres 2-3 tygodni szczelnie zamkniętą, codziennie mieszając. Przefiltrować przez watę, przechowywać w ciemniej butelce.
    5. Maść propolisowa. Odparowywać 100 ml nalewki propolisowej w łaźni wodnej (naczynie z nalewką wstawić do drugiego z gorącą wodą) aż do uzyskania gęstego płynu. Następnie dodać około 100 gram wazeliny, dobrze wymieszać.
    6. Oparzenia, odmrożenia, skaleczenia, rany, wrzody, czyraki, odleżyny - nakładać na chore miejsca cienką warstwę maści dwa razy dziennie.
    7. Do 100 ml przegotowanej wody wlać 1 ml nalewki. Używać do przemywania ran, stłuczeń, oparzeń oraz do wykonywania kompresów. Zamoczyć kilka warstw gazy i nałożyć na chore miejsce, stłuczenie.
    8. Przemywać rozcieńczoną nalewką 1:50 palce nóg przy grzybicy międzypalcowej.
    9. Smarować chore miejsca maścią propolisową przy grzybicy międzypalcowej.
    10. Rany żylakowe. Przykładać kompresy nasączone rozcieńczoną nalewką 1:50, owinąć bandażem.
    11. Zwierzęta domowe - rany, owrzodzenia. Przemyć chore miejsce rozcieńczoną nalewką, posmarować nalewką, po wyschnięciu nałożyć maść.
    na koniec tej listy, której nie neguję, powinieneś dodać, że w sporadycznych przypadkach może silnie uczulać.
    ps.
    można u pszczelarzy czy czasem w 'Zdrowych sklepach' nabyć.
    Ostatnio edytowane przez kri : 03-08-09 o 11:19 Powód: ps.

Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Co do Zyrtec'u to tez dziala lacznie z atopowym zapaleniem skory jest jedno ale..te leki jak i claritine sa na RECEPTE.Wiem bo sama biore:pp takze przynajmniej nie mam tego problemu bo moge sie podzielic z moimi maluchami)
    Zyrtek i Claritina są bez recepty Na receptę są opakowania po 10 sztuk tabletek ale po 7 sztuk tabletek już bez recepty - taka zmyłka systemu rejestracyjnego leków Też biorę 10 tabletek na receptę Clarityny kosztuje tyle co 7 bez recepty
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Cytat Napisane przez Joana13 Zobacz post
    Olga -tak łupież był i to nawet dużo, teraz juz go prawie nie ma. A sunia nadal sie drapie.
    Pytałam, bo często po kąpieli pies ma łupież, dodatkowo się drapie i rozdrapuje a co za tym idzie koło się zamyka. Czasami najłatwiej jest przerwać to koło zakwaszając skórę, taki prosty zabieg ale działa świetnie. W szklance wody rozpuszczamy 1-2 łyżki octu i taką mieszaniną przecieramy skórę. Proste a działa
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Serio?o to w tej wawie mnie w konia robia:p a raz w aptece 24h zaplacilam 24zl za claritine...rozboj w bialy dzien:pp

http://www.herbamed.pl/index.php?p78...tum-spray-20ml

moze szczypac bo na alkoholu ale tak czy siak lubie ostatnio stosowac naturalne sposoby)

Zapisany
    Jul 2008

A ja jednak wbrew naturalnym sposobom polecę Nizoral - naprawdę likwiduje łupież i nie tylko. Na dorosłego psa 2 - 2.5 buteleczki.

Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Serio?o to w tej wawie mnie w konia robia:p a raz w aptece 24h zaplacilam 24zl za claritine...rozboj w bialy dzien:pp

http://www.herbamed.pl/index.php?p78...tum-spray-20ml

moze szczypac bo na alkoholu ale tak czy siak lubie ostatnio stosowac naturalne sposoby)
    Ja kupowałam w Warszawie w Promenadzie Claritine bodajże 2 tygodnie temu i płaciłam po 9 PLN z kawałkiem za 7 tabletek bo były w promocji o takie http://www.aquavitae.com.pl/product-...-tabletek.html Przez promocję kupiłam 6 opakowań i starczy mi na jakiś czas A Zyrtec jest w stałej cenie około 11 pln http://www.aquavitae.com.pl/product-...-tabletek.html
    Na recepty jest Clemastin i całkiem ładnie potrafi alergię skórną wyciszyć ale - trzeba pamiętać, że antyhistaminowe działają tylko u psów w 30% przypadków.

Ja bym jednak pokazała gruczoły, piszę z doświadczenia z buldożkiem. Przez 12 lat nic się nie działo, potem galopująca alergia, drapanie, swędzenie, uszkodzenia naskórka leczenie w kierunku alergii. W końcu poszły na "tapetę" gruczoły, gdy straciłam cierpliwość i okazało się, że właśnie, że był wewnętrzny stan zapalny i trzeba było je wypłukać a następie podać leki. Alergia skończyła się jak ręką odjął
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni