Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 17

Wątek: Przygarne psa

Domyślnie Przygarne psa

Jakis czas temu z powodu nowotworu straciliśmy naszego 12-letniego przygarniętego owczarka belgijskiego. Teraz z jestesmy gotowi na drugiego psa i w zwiazku tym szukamy szczeniaka, który wyrośnie na dobrego stróza.
    Mamy juz 6-letnią bokserke ze schroniska ale ona zupełnie nie sprawdza sie jako stróż wręcz przeciwnie, jest typową predstawicielka swojej rasy - kocha wszystko i wszystkich, wczesnie kładzie sie spac i pózno wstaje, nie mozna jej wygonic z łóżka (ze wzgledu na krótka siersc suczka śpi w domu) a potencjalnego złodzieja potraktuje jako dobrego kompana do zabawy...

Szukamy więc szczeniaka samca (nasza suka raczej nie toleruje innych suk na swoim terenie), tak około roku (młodszy mile widziany), który wyrośnie na dużego i dobrego stróża naszego domu. Pies nie moze byc agresywny, ma zaalarmowac w razie niebepieczeństwa i odstraszyc złodzieji swoim wygladem.
    Piesek musi tolerowac duze suki (nasza bokserke, która jest wysterylizowana), koty (mamy 6-letnia przygarnieta kotke dachowca) no i przede wszystkim warunek absolutnie konieczny - musi lubic dzieci, poniewaz jestesmy szczesliwymi rodzicami dwójki małych pociech (w tym jednej 2-letniej).
    Pies mieszkałby w ocieplanej budzie w ogrodzie ale nie na łancuchu ani w kojcu. Po prostu buda stoi w ogrodzie i pies ma moliwośc spacerowania bez ograniczen po całym terenie. Pies krótkowłasy raczej odpada, bo bedzie spał w domu tylko w casie mrozów a cały pozostały czas w budzie, oczywiscie z mozliwoscia przebywania w dzien w domu.
    Najbardziej pasowałby nam jakis piesek z okolic Warszawy ale niekoniecznie. Pies, które wyrosnie na bernardyna tez niekoniecznie, bo nam sie do budy nie zmieści

Mieszkamy na wsi niedaleko Warszawy w domu z nieduzym ogrodem. Niedaleko domu mamy las, rzeczke i łaki czyli mnóstow miejsca na spacery z psami.
    Chętnie odpowiem na wselkie pytania, wizyta przedadopcyjna jak i poadopcyjna mile widziana, kastracja oczywiscie obowiązkowa.
    mój e-meil: ania.mor@gazeta.pl
    mój telefon: 0 601 730 754

Giga Miłośnik Zwierząt storrada's Avatar
    Zapisany
    Nov 2009

Domyślnie Odp: Przygarne psa

fundacja Emir z tego zo wiem ma do adopcji jakiegos azjatę..... skontaktuj się z nimi może? oni tam mają tych bidulków trochę to jakiś może znajdzie u Ciebie domek i miche?

Uploaded with ImageShack.us

Emir ma azjate ale do adopcji do domu bez małych dzieci....
    szukamy dalej

Zaangażowany Miłośnik Zwierząt Karolinaa's Avatar
    Zapisany
    Oct 2009

Jeżeli pies nie musi byś rasowy lub być w typie to znalazłam takie ogłoszenie:
    Fajnie że chcecie dać domek jakiemuś psiemu niszczesciu

http://allegro.pl/item1010546769_mlodziutki_piekny_psiak_szuka_pilnie_domu.html

wcale nie musi byc w typie jakiejś konkretnej rasy, musi tylko byc szczeniakiem (tak max. do roku), lubić dzieci, koty i inne psy

Fajny psiak na allegro - http://allegro.pl/item1012268865_arg...nia_oddam.html

Jeśli mogę coś doradzić to nie powinnaś ograniczać wieku psa "do roku". Z własneo doświadczenia wiem, że można trafić na bardzo fajne psy starsze, które szukają nowego domu. Ja na przykład znalazłam świetnego psa dla moich rodziców w schronisku w Warszawie. Też miał być roczny, bo mama boi się dorosłych obcych psów. A Max po przywiezieniu zachwowywał się od razu jakby się tu urodził Grzeczny, przyjazny. Na początku ścigał koty ale się przyzwyczaiły zwirzaki do siebi. Też nie wiadomo było jak z dzićmi zareaguje. Ale to przede wszystkim kwestia nauczenia dzieci, że pies to nie zabawka. Na początku kontakty pod ścisłą kontrolą i wszystko będzie ok. Plusem starszego psa jest brak przysłowiowej szajby jaką mają młodziaki - a to przy drugim psie, dzieciach i kocie istotna sprawa.

Poszukaj fundacji zajmujących się konkretnymi rasami - tam pomogą Ci znaleźć odpowiedni "egzemplarz" i właściwie doradzą jak postęować z konkretnym osobnikiem

owczarki węgierskie KOMONDOR i PULI
    Zwierz w Dredach FCI

www.komondor.pl
    www.komondor.blog.onet.pl
    www.facebook.com/komondorpuli.kennel

Mega Miłośnik Zwierząt Maja Kasia's Avatar
    Zapisany
    Dec 2008

Można czerpać ze źródła lub chłeptać z kałuży.

Starszy Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Nov 2008

Ja proponuję leonbergera. psiak nawet się sprawdza jako stróż, potrafi dobrze zaszczekać i jest wręcz polecany dla dzieci.

http://adopcje.leonberger.leszno.eu/psy-do-adopcji.html

Psiak juz został wybrany a w zasadzie znalazł u nas dom przypadkowo.

Schemat jest taki sam jak przy moim poprzednim psie: zawozac karme do schroniska zauwazyłam mała bide w klatce, która tak bardzo prosiła, ze nie miałam serca ją tam zostawiać. Psina prawie od urodzenia mieszkała w tej klatce, jej rodzeństwo znalazło od razu domy a ona nie i czekała tak kilka miesiecy.

Żeby było ciekawiej psina jest całkowitym przeciwieństwem poszukaiwanego przeze mnie psa: jest to suka całkowicie niepodobna do zadnej znanej rasy, no typowy wiejski kundel.

Chyba przestane zawozic dary do schronisk, bo mam za miekkie serce...

Super Miłośnik Zwierząt AgataK.'s Avatar
    Zapisany
    Jun 2007

Cytat Napisane przez Ania_Mor Zobacz post
    Psiak juz został wybrany a w zasadzie znalazł u nas dom przypadkowo.

Schemat jest taki sam jak przy moim poprzednim psie: zawozac karme do schroniska zauwazyłam mała bide w klatce, która tak bardzo prosiła, ze nie miałam serca ją tam zostawiać. Psina prawie od urodzenia mieszkała w tej klatce, jej rodzeństwo znalazło od razu domy a ona nie i czekała tak kilka miesiecy.

Żeby było ciekawiej psina jest całkowitym przeciwieństwem poszukaiwanego przeze mnie psa: jest to suka całkowicie niepodobna do zadnej znanej rasy, no typowy wiejski kundel.

Chyba przestane zawozic dary do schronisk, bo mam za miekkie serce...
    Serdecznie gratuluje decyzji.Takie kundelki mają najmiejsze szanse na domek a przecież też chcą go mieć i być w nim kochane.

Profil adopcji ddb na NK-Zapraszamy do wysyłania zaproszeń:

Hmmm, szanse na domek to ona rzeczywiscie miała zerowe: chuda tak, ze można na niej anatomii sie uczyc, nos podrapany od krat, siersc matowa, kaszel i mega biegunka. No ale w sumie nie ma sie co dziwić skoro całe swoje życie spędziła w klatce wielkosci małego kontenera, w której spała, jadła i sie załatwiała. Do tego wygląd jak ni-pies, ni-wydra: długi ogon, jedno ucho sterczące, drugie oklapniete i długie nogi, o które sie potrafi potknać,
    Jak ją weterynarz zobaczył to sie mnie spytał gdzie ja takiego szczurka znalazłam
    Mimo tych przeżyc jest bardzo zrównoważonym psem ale ma ogromny problem z zachowaniem czystości. Poza tym posikuje ze szczescia ale to nie jest duzym problemem, wiele psów tak ma i juz.
    Problemem jest zachowanie czystości, bo ona robi siku i kupe gdzie popadnie i metoda na gazete nie daje zupełnie rezultatow. Po prostu załatwia sie tam gdzie akurat stoji i to bardzo często na swoje posłanie i to zarówno siku jak i kupe. Podejrzewam, ze jest to związane z tym gdzie i jak przedtem żyła.
    Może poradzicie mi jak sobie z tym problemem poradzic?

Młodszy Miłośnik Zwierząt Kitka20's Avatar
    Zapisany
    Dec 2006

Ja miałam tfuuuu odpluć puk puk odpukać problem ze swoją roczną już suczką do niedawna też była świntuszką (mimo że robiłam co mogłam by ją nauczyć) Proponuję ją uczyć od podstaw czyli załapanie kiedy się wysika lub zrobi kup i co 1,5 godzinki na polko a po każdym jedzonku lub piciu 10-15 min i sruu na pole u nas po długim czasie ale pomogło jeszcze się zdarza ale rzadko nagradzać bardzo radośnie za sik i kup na polku a za w domu ja zawsze brałam ją w to miejsce i pokazując mówiłam fe nie wolno (tak tak śmiesznie brzmi ale jak do małego dziecka)

dzięki za rady
    staram sie jak mogę, ale ciężko nam to idzie
    najgorzej, ze ona najczesciej robi kupe w srodku nocy i wtedy to pozostaje mi tylko poranne sprzątanie...

Młodszy Miłośnik Zwierząt Kitka20's Avatar
    Zapisany
    Dec 2006

a o której z nią ostatni raz wychodzisz?? co jej dajesz jeść?? ile pije wody??

pytam bo moje jak były na gotowanym miały źle zbilansowane pod kontekstem wody za dużo je otrzymywały i Moyra(ta młodsza) nie mogła sobie poradzić i odkąd jedzą suche to piją normalnie wodę(wcześniej nie piły bo w pokarmie miały) i nawet łatwiej było mi ją nauczyć czystości teraz już mam spokój tfu tfu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania