Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 31

Domyślnie Cholerne wróble

Jak sobie radzicie z wróblami ,które srają na wszystko i wszędzie i wyżerają pieskom jedzonko

Super Gold Miłośnik Zwierząt Olga's Avatar
    Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Domyślnie

No cóż nijak delikatnie mówiąc. Wróble są zmorą w stajni. Boksy wyglądają po kilku dniach jakby piorun w nie trafił. Całe stado wróbli grzeje się na kablach grzejnych na rurach, przesiaduje na boksach i drabinie. Nauczyły się wchodzić i wychodzić strychem. W geście rozpaczy powiesiliśmy antyptaki, czyli taka podobiznę drapieżnego ptaszka w kolorze czarnym. Podobno miało działać. Efekt był taki: wróble uciekły na strych, po chwili jeden czupurek zleciał i usiadł na drabinie, poćwierkał, przeleciał wzdłuż stajni, usiadł znowu na drabinie, czynność powtórzył i stadnie wszystkie wróble wróciły ze strychu do stajni i okupują boksy jak szalone. Nie ma rady, już się przyzwyczailiśmy, musimy częściej i bardziej sprzątać ale kontakt z przyrodą mamy że ho ho Dokarmiamy wróble, kuropatwy, sarny, zające, sikorki i jemiołuszki.
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Domyślnie

Jak sobie radzicie z wróblami ,które srają na wszystko i wszędzie i wyżerają pieskom jedzonko

ale pewnie większość zauważyła że jest ich coraz mniej... a przecież dziwnie by było gdyby wróbli nie było. Swoją drogą to ciekawe ile taki wróbel może psu zjeść tego żarcia.
    Relax, take it easy

El Presa Canario? Creo que más que definirlo hay que vivirlo!

Domyślnie

Olga a może wjatróweczka , albo pistolet straszak

U znajomego problem rozwiązały psy , jedna suka poprostu złapała i zjadła wróbelka i od tej pory cisza i spokój.

Zjeść a niech sobie jedzą, żeby tylko tyle nie waliły ,dosłownie wszędzie płoty ,iglaki samochody i ten świergot.

Domyślnie

A tak sobie pomyślałam że dajesz azjatkom takie duże porcje że aż wróble wyjadają wszystko A może by tak kota kupić tylko jego by pieski zjadły...
    Relax, take it easy

El Presa Canario? Creo que más que definirlo hay que vivirlo!

Domyślnie

Na szczęście nie mam kłopotów z wróbelkami . Ale mój Daguś za to upolował na posesji dwa gołąbki . Były młode i nie zdążyły z ziemi tak szybko wystartować. Ale i tak większe szkody sąsiadowi czyni jastrząb, który w locie je łapie... . Tak samo nie mam kłopotów ze szczurami, także tymi wodnymi jak i kretami (pare gryzoni mają na swoim koncie te azjaty )... A sąsiad chciał już Daga pożyczyć, bo mu szczury wyjadały pokarm kaczkom i kurom i lubiły w sianie buszować

ps. Swojego kota nie ruszą . Za to każdego obcego . A i tak bardziej psy polują niż kot...
    marcin k.

Super Gold Miłośnik Zwierząt Olga's Avatar
    Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Domyślnie

Marti - mąż je tak straszy słownie, co im zrobi, ale nigdy byśmy tego nie zrobili, nie mielibyśmy sumienia, one i tak nie mają łatwego życia. Z każdym ptaszkiem chorym jezdzimy do Ptasiego Azylu do ZOO Warszawskiego czyli robię masę kilometrów, żeby ratować ptaszynę, cóż, każdy ma prawo do życia a jak mogę pomóc, to zawsze pomagam.
    Przez kilka tygodni miałam w domu gołębia pocztowego, zaobrączkowanego, znalazłam jego właściciela, odpasałam, wyleczyłam, potrzymałam i za 2 miesiące wrócił do właściciela. Teraz rokrocznie na przełomie lata i jesieni po jakimś locie, wraca do nas, śmiejemy się, że przylatuje do sanatorium. I corocznie powtórka z rozrywki. Tak już jest od 3 lat

Zimą mamy tu ogólne dożywianie, tarte owoce, warzywa, ziarna, sianko, nasiona, mięso, słonina itd. Psy dostają jedzenie to i biegam i w karmniki ptasie również wkładam lub wsypuję jedzonko, a co tam niech mają pełne brzuszki!
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Domyślnie

U mnie of course też :

marcin k.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt maggdi's Avatar
    Zapisany
    Nov 2004

Domyślnie

Wracajac do wrobli... Nie wiem gdzie tak przeszkadzaja ale wiem jakies sposoby uzywaja Francuzi jak chca sie pozbyc srajacego ptactwa. Tutaj w sklepach zoologicznych jest do kupienia bardzo proste "urzadzenie" na ptaki. Wyglada to jak sznurek (latwo wiec go gdziekolwiek przymocowac) z kolcami. Ludzie czesto wieszaja go na poddaszu lub balkonie by nie miec nawalu ptasich kupek. Wiadomosc o takich kolcach i nie przyjaznym ptakom miejscu roznosi sie blyskawicznie.. wiec chocby to bylo ulubione ich miejsce to po 2-3 dniach nie pojawia sie juz zaden ptak.

Swoja droga, faktycznie bez wrobli byloby nudno
    Arbi na zawsze w moim sercu...

Domyślnie

OLGA ty to masz wielkie serduchoooo

Co jeszcze dokarmiacie i o co się troszczycie

Domyślnie

U nas też się to montuje przedewszystkim na odremontowanych kamienicach .

U mnie najwięcej siedzi w krzakach i czeka az pies odejdzie od michy a najbardziej obsrane sa ploty,płotki i krzaki

Doświadczony Miłośnik Zwierząt maggdi's Avatar
    Zapisany
    Nov 2004

Domyślnie

Marti, a moze daloby sie zamontowac jakis karmik dla wrobli z pokarmem tylko dla nich... okruchy po sniadaniu zawsze sie znajda A w ogole co tym wroblom strzelilo, zeby sie rzucac na psie jedzonko??? Hmmm... a moze psy dostaja za duzo skoro nie wylizuja misek do dna???

A Olga faktycznie ma serducho jak za 5 chlopa Kurcze.. sanatorium, stolowka, klinka wow.. zwierzeta wszystkie duze i male, ze skrzydlami czy bez sa pewnie zachwycone.
    Arbi na zawsze w moim sercu...

Domyślnie

Bo to jedzonko to ryżyk z mięskiem .

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zasady Postowania