Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   owczarki stróżujące

Reklama

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 16 do 30 z 48
    Doświadczony Miłośnik Zwierząt BALDESSARINI's Avatar
    Zapisany
    Jan 2007

Domyślnie

Cytat Napisane przez Monk Zobacz post
    Ja mam włoską gazetę coś w stylu naszego Jarmarku z ogłoszeniami i jest jedno ogłoszenie o Alano

ALANO cucciolo neri, arlecchini, fulvi e tigrati, linea di sangue da campioni, genitori esenti displasia certificati tel. 347/1232969
    Alano szczenięta czarne , arlekiny, płowe i pręgowane. Linia championów. Rodzice popsiadaję certyfikaty na dysplazje ( mniej więcej przetłumaczyłam)
    Podpis był student weterynarii
    Monk,

ogloszenie dotyczy Dogow niemieckich w wymienionych przez ciebie koloracharnych,arlekinow,zoltych i pregowanych.Wlosi na swoich stronach rubryke Moje Psy pisza jako I miei Alani.
    Alano w tym ogloszeniu to nie rasa tylko po prostu dog
    pozdrawiam
    Monika z Xarem,Felicją i Jessie

Doświadczony Miłośnik Zwierząt BALDESSARINI's Avatar
    Zapisany
    Jan 2007

Domyślnie

Dodam jeszcze,ze SIA to Wloski Klub DOGA NIEMIECKIEGO a w wersji wloskiej nazwa tego klubu to Societa' Italiana Alani.
    Tak wiec to ogloszenie nie ma nic wspolnego z rasa o jakiej dyskutujecie a z inna,wedlug mnie oczywiscie,najpiekniejsza na swiecie)
    W ogolnym skrocie to Alano to dog.Byc moze byloby jasniej gdyby bylo napisane Alano Tedesco ale dla Wlochow sam skrot Alano to dog.Podobnie jak dla mnie slowo dog to tylko dog niemiecki choc istotnie odkad jest u nas wiecej innych ras z nazwa dog (Dog de Bordeaux chociazby) to bywa z tym nazewnictwem roznie.Do tej pory jak mowilo sie o dogarzach to muslalo sie o wlascicielach dogow niemieckich ale wiem,ze teraz i wlasciciele bordogow tak o sobie mowia
    Monika z Xarem,Felicją i Jessie

Domyślnie czym może sie różnić??????????????????????

żeby rozróżnić Alano od Canario najpierw trzeba poznać te dwie rasy. wielu forumowiczów to hipokryci. naczytają się mitów i opowieści, snując podem dogmaty że to zupełnie to samo. jeśli miałeś kiedyś doga kan i alano napewno przekonasz się o tym sam.
    pozdrawiam!!!!!!!

Domyślnie to nie TO SAMO!!!!!

TO NIE TO SAMO !!! GADANIE O TYCH PSACH NIE MAJĄC PRAKTYKI TO PO PROSTU BŁĘDNE KOŁO

Domyślnie

presa espanol (alano) i presa canario (dog kanaryjski) roznia sie na tyle ze widzac te dwie rasy nie ma problemu ze stwierdzeniem co mamy przed oczami. Psy o wyglądzie DC, Alano nie są. Pisaliśmy już tu nie raz skad wzieły się Polskie Alano i dlaczego są nazywane Alano mimo, że z tą rasą mają niewiele (nic) wspólnego. Rodowody "Alano" w typie DC są "zapisane" psami będącymi rodowodowymi Dogo Canario, czasem krzyżowanymi z innymi rasami.

Moda na nazywanie kanarów lub ich mixów nazwą Alano przyszła z Nimiec. I jest to przez nich dość jasno wytłumaczone. I wcale nie wpierają oni nikomu że mają Alano. jedynie że używają tej nazwy w stosunku do psów które hodują (pomijając ten mały szczegół, że coś takiego jak Alano istnieje i z ich Alano nie ma wiele wspólnego)

jesli ktoś chce poczytać więcej polecam www.alanos.de - stronę hodowli DC
    Relax, take it easy

El Presa Canario? Creo que más que definirlo hay que vivirlo!

Domyślnie

wzorzec alano espanol w jezyku polskim jest na stronie http://www.alano-espanol.pl
    na jego podstawie można łatwo doszukać się różnic do presy z kanarów i presy z majorki
    http://www.alano-espanol.net

“Porque la naturaleza del alano es osar tomar toda cosa sin pavor ni buscando ventaja y después de tomado sostener en la presa hasta la muerte”
    (“Tratado de la Montería” del Siglo XV. Anónimo)

"In all manner of ways Alauntes are treacherous and evil.... it is the best hound to hold and to nyme all manner of beasts and hold them fast...shaped as a greyhound of full shape, they have a great head, great lips and great ears, and with such men help themselves at the baiting of the bull..."" Edward of Norwich-Duque de York-XVw

Domyślnie

wyśle jutro fotki importowanego alano z hiszpanii. można oglądnąć go pod wałbrzychem.

Domyślnie

jadę tam pokryć moją sukę z flagowym psem tej hodowli.

Domyślnie

Czekamy więc na zdjęcia i rodowód
    Relax, take it easy

El Presa Canario? Creo que más que definirlo hay que vivirlo!

Domyślnie Argon z Hiszpanii, cztero pokoleniowy

Domyślnie Arg...

waszym zdaniem jest to jakikolwiek wzorzec? ja nie wiem! co myślicie o tym psie?????

Domyślnie .....

Ojca mojej suki można zobaczyć na stroniewwwalanos.de ale nie jestem pewien. wiem natomiast że to ROKI MATARIFE na bank można je gdzieś zobaczyć, ja niestety nie pamiętam. ten na zdjęciu to nie kandydat. Kandyduje Sułtan. potężna psychika. może ktoś widział na żywo jak nie to zapraszam do hodowli znajomego.

Domyślnie ...

Zapomniał bym dodać.... jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o łowiectwie, to niestety żadna rasa z naszych psów nie jest w stanie przełamać dziko żyjącego DZIKA w gałęziach świerkowych. alano może jedynie zaatakować go na łące. pod przewodnictwem psów naganiających, np niemiecki terier. jeżeli jakikolwiek pies tak wielkiej rasy atakuje w lesie w gęstwinach narażony jest na pewna śmierć temat polowań tych wszystkich ras jest zresztą bardzo długi.

Domyślnie ...

POZDRAWIAM WSZYSTKICH FANATYKÓW!!!!!!!

Domyślnie

czesc pawliss
    to piekny pies - w typie presy kanaryjskiej ale to nie jest alano espanol
    niemniej wyglada super.
    wzorzec doga kanaryjskiego znajdziesz tutaj
    http://www.canario.pl/presa-glowna.htm

a wzorzec alano http://www.alano-espanol.net

alano łapie dziki w każdych warunkach - kluczem do sukcesu jest odpowiednia dobrana sfora, poejdynczy alano, podobnie jak pojedynczy dogo nie ma szans w starciu w doorsłym dzikiem w pojedynke

wiekszososc zdjec jest fkatycznie z polan lub terenow otwartychy ze wzgledu na lawtosc robienia zdjec w tych warunkach - alano chwytaja dziki w gestwinie w wodzie - i maja to do siebie ze nie puszczaja nawet przytapianie przez dziki - ktore bardzo czesto uciekaja do wody tak by psy tracily grunt pod nogami i przez to byly mniej szkodliwe
    http://www.alano-espanol.net

“Porque la naturaleza del alano es osar tomar toda cosa sin pavor ni buscando ventaja y después de tomado sostener en la presa hasta la muerte”
    (“Tratado de la Montería” del Siglo XV. Anónimo)

"In all manner of ways Alauntes are treacherous and evil.... it is the best hound to hold and to nyme all manner of beasts and hold them fast...shaped as a greyhound of full shape, they have a great head, great lips and great ears, and with such men help themselves at the baiting of the bull..."" Edward of Norwich-Duque de York-XVw

Zasady Postowania