Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 11 z 11

Domyślnie Mieszaniec kaukaza z owczarkiem niemieckim

Witam! Mam zostać właścicielką mieszańca którego matka jest rodowodowym owczarkiem niemieckim, natomiast ojciec rodowodowym owczarkiem kaukaskim. Oba psy ułożone, nie wykazują agresji. Mam w związku z tym pytanie, czy ktoś orientuje się jakie cechy charakteru zazwyczaj dominują u psa tego typu- czy dominuje usposobienie kaukaza czy owczarka niemieckiego? Wcześniej byłam właścicielką suczki bernardyna, która doczekała sędziwych 12 lat, obecnie mam berneńczyka i kundelka ze schroniska. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Domyślnie Odp: Mieszaniec kaukaza z owczarkiem niemieckim

Nie ma odpowiedzi na to pytanie........oczywiście można powielać dyrdymały jakim zasypane jest to forum....nie ma pewności,nigdy nie wiadomo co z takiej mieszanki.....ble ble ble ble ale to tylko klepanie i masło maślane jak 80procent słów na tym forum.
    sześć tysięcy lat to dużo.......

Hiper Miłośnik Zwierząt patrizia's Avatar
    Zapisany
    Jun 2010

Raczej nikt nie zastanawia się nad psami "tego typu" i skąd to pytanie? Ze względu na to że wolałabyś większość cech kaukaza czy owczarka? No będziesz miała mieszankę i wszystko możliwe razem z dorastaniem psa i Twoimi obserwacjami wszystko wyjdzie w praniu

Wiesz to tak samo jakby zapytać czy szczeniaki zewnętrznie będą bardziej podobne do mamy czy do taty.

"Więc nie kop nigdy psa, gdy pies szczeniakiem jest,bo jeszcze będziesz zmykał, gdy urośnie pies."

dużo też będzie zależało od wychowania

Zapisany
    Jun 2010

Ale wychowanie nie wpływa na przewagę cech w tym przypadku albo kaukaza albo owczarka a na ogólne zachowanie psa.

"Więc nie kop nigdy psa, gdy pies szczeniakiem jest,bo jeszcze będziesz zmykał, gdy urośnie pies."

Nie chodzi o to, ze preferuje ktorakolwiek z tych ras czy cech jakie posiadaja, chcialam sie tylko przygotowac na to co mnie czeka w zwiazku z wychowaniem takiego psa. Pozdrawiam.

Master Miłośnik Zwierząt Inferno's Avatar
    Zapisany
    Nov 2011

Mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ przez 11 lat byłam szczęśliwą posiadaczką takiej właśnie mieszanki. Z wyglądu przerośnięty owczarek, z charakteru chyba bardziej kaukaz: uparty, niezależny a jednocześnie bardzo karny (to chyba po ON). Ponieważ był to nasz pierwszy psiak, rozwydrzyliśmy go do granic możliwości. Ale przyszło opamiętanie i w wieku prawie roku trafił na szkolenie PT. Jedyny pies w kagańcu, który podczas szkolenia zerwał 2 kolczatki (bez uszczerbku na zdrowiu). Opisywać szkolenia nie będę, bo to nie ma sensu. Najważniejsze, że zajął pierwsze miejsce podczas egzaminu kończącego szkolenie. "Ułożony" był do ostatnich dni swojego życia. Był niesamowicie inteligentny. Doskonale wyczuwał niebezpieczeństwo - nie raz uratował nam tyłek (dosłownie). Przez długi czas nie nosiliśmy kluczy od domu, nie zamykaliśmy drzwi na noc, bo nie było takiej potrzeby - mieliśmy Jego. Agresji - zero, zdrowie - praktycznie bez zastrzeżeń.

Ogólnie mogę napisać, że to była fantastyczna mieszanka. Brakuje słów, aby opisać cudowność tego psa. Nigdy nas nie zawiódł. Jeżeli jesteś osobą stanowczą i wiesz czego oczekujesz od psa, to polecam takiego miksa. Jeżeli włożysz odrobinę wysiłku w jego wychowanie, nie będziesz żałować, że masz psa bez papierów - powiem to jeszcze raz - warto.

Wielu potępi mnie za polecanie psa (miksa), bez rodowodu. Ja byłam Jego właścicielką z przypadku, ale nigdy tego nie żałowałam. Żałuję jedynie, że Go już nie ma i byliśmy razem zaledwie 11 lat. Jeżeli mieszanka charakterów będzie taka jak u naszego psiaka (czego Ci szczerze życzę) to nigdy nie pożałujesz swojej decyzji. On swoim charakterem, zachowanie, bezgraniczną ufnością (ale tylko do domowników) i miłością, odpłaci brak papierka z pieczątkami.

@szpak241: bardzo dziękuję za odpowiedź. Widziałam dzisiaj maleństwa, mają 6 tygodni. Są świetne. Mam jeszcze pytanie jak dogadywał się z innymi zwierzętami, bo mam jeszcze dwa psiaki- berneńczyka i kundelka, który mimo swoich niewielkich rozmiarów, ma bardzo wielki temperament?! Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Master Miłośnik Zwierząt Inferno's Avatar
    Zapisany
    Nov 2011

Nasz psiak był bardzo łagodny dla innych zwierząt. Jak był malutki to bał się nawet wrony siedzącej na chodniku, ale wyrósł z tego. Nigdy nie wszczynał bójek, chociaż zdarzały mu się walki z innymi psami. Jeżeli startował do niego inny pies nigdy nie pozostał dłużny i .... zawsze wygrywał bez względu na wielkość przeciwnika - jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Kotów nie ganiał, a naszemu domowemu kotu pozwalał jeść ze swojej miski . Opiekował się kociakami, bo nie miały matki - wylizywał je tak, że wyglądały jak po kąpieli. Za to domu strzegł przed obcymi lepiej niż najlepszy alarm. Łagodny, ale nie dał sobie w kaszę dmuchać.

Zapisany
    Jun 2010

@agnieszka91 jeśli chcesz się przygotować to skup się najlepiej na obydwu rasach tak samo.

A co do innych psów, to jak będziesz miała szczeniaka to nie będzie problemu aby Twój nowy członek rodziny zaakceptował resztę, mogą wystąpić komplikacje w młodzieńczym wieku jak i w dorosłości, no mając 3 psy musisz się przygotować na wszystko i przewidywać pewne sytuacje, no niestety, nikt Cię nie zapewni, że zawsze będzie miodzio bo pewnie będą zgrzyty.

Może ktos przygarnie Maltę...?
    http://www.facebook.com/media/set/?s...1771445&type=3
    Sunia w typie owczarka kaukaskiego. Waży około 35-40 kg. MALTA jest na początku nieśmiała, ale gdy przyzwyczai się do człowieka staje się bardzo sympatycznym psem. Umie chodzić na smyczy. Jeśli już przekona się do konkretnej osoby - daje zrobić ze sobą wszystko Uwielbia być głaskana, chętnie się bawi, jest bardzo radosna Potrzebuje dużo ruchu więc POLECAMY JĄ DO DOMU Z DUŻYM OGRODEM.

Uploaded with ImageShack.us

Zasady Postowania