Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 11 z 11
    Doświadczony Miłośnik Zwierząt malowanyptak's Avatar
    Zapisany
    Mar 2011

Domyślnie urojona ciąża?

moja leyla od paru dni dziwnie się zachowuje wykopała sobie ogromną norę pod krzakiem i tylko tam chce przebywać , kiedy jest w domu to piszczy ,wystarczy że otworzę dzwi to natychmiast pędzi do swojej nory.od 3 dni nic nie je tylko pije ,natomiast na spacer jak idziemy to nie ma problemu bawi się szaleje zachowuje się normalnie . w tej jamie znalazłam jej piłkę , gdy ją zabrałam do umycia to piszczała przybiegła za nią do domu ona się z nią nie rozstaje co robić ?

Domyślnie Odp: urojona ciąża?

Zabrac piłkę i inne zabawki, zeby nie miała co adoptować.Dużo spacerów i ruchu.

Kobiety z natury są jak anioły....ale kiedy połamie się im skrzydła zaczynają latać na miotle!!

Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Dec 2009

Tak jak napisała Falla, dużo ruchu i organizowanie atrakcji.
    Zabrać wszystkie zabawki, skarpetki, kapcie i w ogóle wszystko co mogłaby zaadoptować. I czekać.
    Jak pojawi się mleko to iść do weta. Ja musiałam przez pierwsze kilka dni odciągać, bo miała taki hurt, że groziło jakimś zapaleniem.
    U nas ciąże urojone pojawiły się po pierwszym dopuszczeniu jej do psa. Zawsze po cieczce zachowywała się jakby zaszła w ciążę, tyła, cycuchy rosły, pojawiało się mleko. Niestety po kilku takich akcjach zafundowaliśmy jej sterylkę w trybie pilnym bo dostała ropomacicza.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt adriana's Avatar
    Zapisany
    Mar 2012

ja bym jeszcze do tego dodała: nie pieścić, nie miziać, nie zwracać uwagi. Dla mnie to jest niestety najtrudniejsze. U mojej suczki urojonka (pod warunkiem, że zabiorę zabawki do adoptowania, nie daję przynajmniej z półtora dnia jeść i nie przytulam, no i oczywiście intensywne spacery ) trwa 2 dni. Nigdy nie miała mleka, ale doły kopała, że hej !
    ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA GALERII MOJEJ CHIHUAHUA TOSI I JEJ SYNKA PIESKA LEONKA: http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=29791

pozdrawiam Adriana i sfora

Super Miłośnik Zwierząt Owca's Avatar
    Zapisany
    Feb 2012

Witam w 2013
    Mam pytanie dotyczące tematu ponieważ z moich obserwacji wynika,że Cheri adoptowała/przysposobiła (czy jak to tam nazwać) małego:/ Na początku niby nic się nie działo,czasem za nim łaziła,zabierała mu zabawki,bywało,ze skarciła warczeniem gdy próbował podłączać się jej do miski a ja nie wykazałam się refleksem. Potem zaczęła włazić mu do klatki i bynajmniej nie była chętna do wyjścia-trzeba było używać podstępu. Aż któregoś wieczoru zaczęła go lizać,reagować na piski itp. Cycki urosły, mleka co prawda nie ma ale suka przestała jeść. Teraz lize już wszystkich na około jest rozmarzona ale gdy Teo piśnie jest szybka jak sprężyna...
    Spacerów ma pod dostatkiem, miśków niestety nie pozabieram ze względu na Teo choć myslę,że to akurat jest bez znaczenia. Zastanawiam sie nad rozdzieleniem tej pary choć będzie to piekielnie trudne i nie wiem czy z kolei młody na tym nie ucierpi... Co jeszcze mogę zrobić w tej sytuacji oprócz oczywiście blokady hormonalnej??? Wet mówi żeby czekać...Ile taka akcja może potrwać???????????
    Owca i psy

Zapisany
    Feb 2012

Chyba jednak sprawę rozwiąże wet bo te cycki mnie juz straszą poprostu...
    Owca i psy

Super Gold Miłośnik Zwierząt Jamajowa's Avatar
    Zapisany
    Sep 2009

Cytat Napisane przez Owca Zobacz post
    Chyba jednak sprawę rozwiąże wet bo te cycki mnie juz straszą poprostu...
    a naciskałaś ,leci mleko ?
    moja Jamajka w tej chwili ma ciążę urojoną ,taka ciąża może potrwać do czterech tygodni ,musisz ograniczyć jedzenie i pilnuj by mały nie nynał jej cycochów i wy zaprzestańcie głaskania jej ,bo podejrzewam że teraz zrobiła się nad wyraz przytulasna ...

Zapisany
    Feb 2012

no właśnie dziś pojawiły się po naciśnięciu małe kropelki na niektórych sutkach...jak ognia boję się zapalenia...Poza tym robię wszystko jak mówisz: nie głaskam,zabieram miśki, młodego staram się trzymać jak najdalej (choć to trudne),dużo ruchu choć suka zwiewa do domu bo pogoda straszliwa,żarcie ograniczyła sobie sama-prawie nie je...
    Cztery tyg.-tej inf. potrzebowałam
    Owca i psy

Super Gold Miłośnik Zwierząt Jamajowa's Avatar
    Zapisany
    Sep 2009

ja smaruję Jamajce cycochy bo także ma mleko albo roztworem z sody oczyszczonej,ostatnio znajoma poleciła mi altacet i pomaga ,oczywiście absolutnie nie można masować ,wręcz nie można dotykać cycorów ,przy pierwszej urojonej zmieniałam karmę ze szczenięcej ,na dorosła .

Doświadczony Miłośnik Zwierząt adriana's Avatar
    Zapisany
    Mar 2012

Jak tylko Salma adoptowała rolkę papieru toaletowego i zaczęła go podtykać pod cycochy, zrobiłam tak: zero żarcia przez 2 dni, zero miziania, dyscyplina i dużo biegów. U mnie to działa, te dwa dni wystarczają, żeby suka zaczęła zachowywać się normalnie. Nigdy na szczęście nie zdążyła dostać mleka. Cieżko to przeżyłam, bo to miziak straszny ta moja suczyna, no ale nie było wyjścia.
    ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA GALERII MOJEJ CHIHUAHUA TOSI I JEJ SYNKA PIESKA LEONKA: http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=29791

pozdrawiam Adriana i sfora

Doświadczony Miłośnik Zwierząt gryf80's Avatar
    Zapisany
    Mar 2011

moje drogie stosowałyście może prolactiNO?na ciaże urojona co prawda ziołowe ale może wspomóc przy w/w objawach.

Zasady Postowania