Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 8 1236 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 108
    Mega Miłośnik Zwierząt Basia sk8's Avatar
    Zapisany
    May 2005

Domyślnie Nie zabieraj swoich narządów do nieba ....

Chce was zachęcić do udziału w akcji pod tytułem "Nie zabieraj swoich narządów do nieba -
    one potrzebne są wyłącznie tu na ziemi!" Chodzi wniej o to aby nosić przy sobie oświadczenie woli ze w razie naszej nagłej śmierci nasze narządy zostaną przeszczepione osobie której są potrzebne.
    Ja jestem w trakcie drukowania takiego oświadczenia i bede je nosić.
    Was również zachęcam !!

Nie zabieraj swoich narządów do nieba -
    one potrzebne są wyłącznie tu na ziemi!

Kraków
    15.06.2005 - 15.06.2006

W dniu 15 czerwca 2005 roku rozpoczęła się kampania edukacyjno - społeczna prowadzona przez Klinikę Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii CM UJ pod patronatem Małopolskiego Oddziału NFZ i Poltransplantu. Ma ona służyć podkreśleniu pozytywnego stosunku mediów do problemów współczesnej transplantologii, pozyskaniu akceptacji społecznej dla przeszczepów jako sposobu ratowania życia innych ludzi, a w efekcie zwiększeniu ilości zgłoszeń dawców regionalnych.

Z powodu braku dawców w Małopolsce transplantologia umiera. Przez pół roku 2005 w naszym województwie wykonano 6 przeszczepów serca. Od momentu rozpoczęcia programu krakowskim kardiochirurgom udało się wykonać kolejne 4 przeszczepy.

Krakowska Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Uniwersytetu Jagiellońskiego posiada niezbędne zaplecze: lokalowe, techniczne oraz wyszkolony i doświadczony zespół lekarzy, który od 17 lat wykonuje przeszczepy serca. Przez ten czas w Klinice dzięki przeszczepowi udało się uratować życie 482 chorym. Rekordowym pod tym względem był dla Kliniki rok 1997 - kiedy wykonano aż 70 przeszczepów serca. Jednakże małopolscy lekarze alarmują: z każdym rokiem zmniejsza się ilość wykonywanych transplantacji. Na liście oczekujących na serce znajduje się obecnie ponad 50 osób, rocznie ta liczba sięga nawet 100 pacjentów. Wielu z nich umrze nie doczekawszy przeszczepu, który jest dla nich jedyną szansą. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak zgody dawców lub ich rodzin, jak również malejąca aktywność środowisk medycznych w pozyskiwaniu dawców.
    Program "Nie zabieraj swoich narządów do nieba, one potrzebne są tu na ziemi" skierowany jest zarówno do lekarzy (dla nich Klinika Kardiochirurgii w Krakowie organizuje warsztaty transplantologiczne) jak i każdego z nas.
    Kampania promuje świadomy wybór i świadomą decyzję polegającą na wyrażeniu zgody na potencjalne oddanie narządów w przypadku nagłej śmierci. Dlatego istotnym jej elementem jest dystrybucja "Oświadczeń woli".
    Mamy nadzieję, że dzięki szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej prowadzonej we współpracy z patronami medialnymi uda nam się wspólnie zmienić smutne statystyki i "ożywić małopolską transplantologię".

A tu znajdziecie wiecej informacji oraz ściągniecie Oświadczenie Woli :
    www.oswiadczeniewoli.pl

konto wyłączone - regulamin
    Zapisany
    Oct 2003

Domyślnie

Mi się coś telepie po łepetynie , że w Polsce obowiązuje obecnie takie prawo, że jeśli nie ma wyrażnego sprzeciwu ewentualnego dawcy na piśmie to lekarze mogą pobierac organy bez pytania rodziny o zgodę Ale nie wiem czy coś nie pokręciłam

Zapisany
    Jul 2004

Domyślnie

Guśka - chyba tak jest, ale co jak rodzina wyrazi sprzeciw?? A tak - nie ma nic do gadania.

Zapisany
    Oct 2003

Domyślnie

Paula - ja jestem jak najbardziej za taką aukcją (od dawna noszę oświadczenie w dokumentach) .
    I wydaje mi sie , że lepszym rozwiązaniem jest takie promowanie noszenia oświadczeń (bo każdy wtedy świadomie się na to decyduje - albo się zgadza albo nie )niż takie "pobieranie" bez pytania

Zapisany
    Jul 2004

Domyślnie

Wiesz co - i tak i nie. Bo na ogół młodzi "dawcy" nie myslą o tym, ze można by taką deklarację złożyć. Bo nikt młody nie zakłada, że będzie miał tragiczny w skutkach wypadek (starsi już chyba bardziej bo więcej widzieli). A w takim przypadku - gdy chodzi o ratowanie życia - nie ma czasu na długie formalności.
    Wiadomo - najlepiej się zapytać, dostać zgodę i uratować kogoś. Tylko że to taka idylla a często rzeczywistość nie jest taka piękna...

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Jestem za oddawaniem narządów, gdyby zaszła potrzeba sama bym oddała.
    Karteczke nosiłam kiedyś, jak miałam stary dowód, ale teraz chyba na nowo wróce do noszenia w portfelu takiego oświadczenia.

Ale rodzin które się nie zgadzaja na pobieranie narządów, tez nie potępiam, zwalam to na stres, na ogromny żal, gorycz i nieumiejętność logicznego myslenia w takim momencie.
    Jednego czego nie rozumiem, a tolerancyjna jestem do ludzi innych wyznań, to odmowy przetaczania krwi u świadków jehowy. Dla mnie to dziwna sytuacja, szkodzenie sobie samameu i bliskim na zdrowie, i podciągałabym to jako świadome pozbawianie kogoś życia.

Master Miłośnik Zwierząt Rickson's Avatar
    Zapisany
    May 2005

Domyślnie

A oglądaliście może tydzień czy dwa program "warto rozmawiać"?(Pospieszalskiego nie trawię i dlatego oglądam ten program ).Program był poświęcony właśnie transplantacjom:wypowiadał się facet,którego córka trafiła do szpitala po wypadku i była nieprzytomna,lekarze stwierdzili śmierć pnia mózgu i poprosili o podpisanie zgody na pobrabnie narządów.Mężczyzna ten się nie zgodził i dzięki temu jego córka żyje i normalnie funkcjonuje a lekarze powiedzieli,że ona nawet jak przeżyje to będzie "warzywkiem".Ile osób w ten sposób uśmiercono,by dać życie innym?Dlatego nie mam wyrobionego zdania na ten temat,kiedyś byłem jak najbardziej za ale teraz trudno mi jednoznacznie stwierdzić,tym bardziej,że niedawno mój znajomy miał wypadek samochodowy,został przewieziony do szpitala i lekarze powiedzieli rodzinie,żeby podpisali zgodę bo nie ma czasu a ich syn i tak umrze.Nie wiem jakbym się zachował gdyby lekarz powiedział mi coś takiego ale raczej bym nie pozwolił

Zapisany
    May 2005

Domyślnie

Rickson

Wydaje mi sie że to są zadkie przypadki.
    A co by było jak by ta dziewczyna faktycznie nie przeżyła ??
    Mój wójek miał niewydolność nerek dziwi mnie że ani jeden jego syn niechciał mu jej odać może nie mogli a może wójek od niech niechciał.
    Wujek od roku nieżyje nie doczekał sie na przeszczep bo kolejka długa a dawców brak. Zostawił tu żone, 2 synów i wnuczke oraz swoich braci i oni chyba najbardziej przezyli jego smierc miał 53 lata.
    I dłatego uważam ze jesli by mi sie coś stało i moja rodzina byłaby pogrązona w smutku to chciałabym aby chociasz inna rodzina była w ten dzień szczęsliwa ze ich mama tata, brat siostra albo dziecko bedzie zył. A może dzieki tej swiadomości że moje organy uratowały komuś życie mojej rodzinie bedzie lżej.

Co do śwaidków jechowych to ich kompletnie nie rozumie jak można np. swojemu dziecku oddmówić przetoczenia krwi kiedy wiadome jest że bezniej umrze. Czemu samo dziecko nie może w tym momęcie podjać decyzji o swoim życiu. Nie mówie tu o osobach dorosłych wyznających tą wiare bo jak oni uznają że sobie tego nie życzą to ich sprawa ale decydować za dziecko dlamnie to chore.

Master Miłośnik Zwierząt Rickson's Avatar
    Zapisany
    May 2005

Domyślnie

Cytat Napisane przez Basia sk8
    Rickson

Wydaje mi sie że to są zadkie przypadki.
    A co by było jak by ta dziewczyna faktycznie nie przeżyła ??
    Żartujesz sobie?Przecież ona by dzisiaj nie żyła,gdyby pobrali jej narządy!Jest jednak różnica mała między tym,że ona umiera a jej narządy już się nie nadawałyby do transplantacji a tym,że zostałaby "skazana na wyrok śmierci" przez lekarzy a jej organy oddane komuś innemu.Zresztą to wszystko może prowadzić do wielkich przekrętów tak jak w przypadku tych od pavulonu,zawsze znajdzie się ktoś kto odpowiednio zapłaci,by dla jego dziecka znalazła się nerka,serce itd.Tylko dlatego jestem sceptycznie nastawiony do tego tematu.
    Co do świadków jehowy to się nie będę wypowiadał, ich wiara i to,co uważają za słuszne jest ich sprawą,mają prawo decydować o swoim życiu,krytykowanie tego nie ma sensu.

Zapisany
    May 2005

Domyślnie

Oki masz troche racji. I dałes mi troche do myslenia. Po tych wszystkich aferach różnych rzeczy można się spodziewać.

A co do jechowych to ja niemam nic przeciwko temu żeby oni sie nie zgadzali na przetoczenie krwi skoro są dorosli ale poprostu nie rozumie jak można własnemu dziecju odmuwić prawa do życia niepozwalając na przetoczenie.
    Skad ten ojciec czy matka wie że te dziecko wieży w ich wiare tak samo jak oni i jakim prawm moga ze nie decydować czy ma zyc czy nie.

Zapisany
    Oct 2003

Domyślnie

Cytat Napisane przez g.25

Ale rodzin które się nie zgadzaja na pobieranie narządów, tez nie potępiam, zwalam to na stres, na ogromny żal, gorycz i nieumiejętność logicznego myslenia w takim momencie..
    Oczywiście , że nie - może to byc kwestia wyznania, poglądów itp...
    Tym bardziej , że jest to kwestia podejęcia decyzji w najbardziej tragicznym dla tych osób momencie.Dlatego takie oświadczenia woli to dobry pomysł.
    Jednego czego nie rozumiem, a tolerancyjna jestem do ludzi innych wyznań, to odmowy przetaczania krwi u świadków jehowy. Dla mnie to dziwna sytuacja, szkodzenie sobie samameu i bliskim na zdrowie, i podciągałabym to jako świadome pozbawianie kogoś życia.
    Ehhhh ... mogłabym książkę napisać o moich dyskusjach z TZ-em na ten temat. Dla mnie to absurd , ale cóż ... ja z taką decyzją nie będę musiała żyć więc niech sie martwia Ci którzy tak zadecydowali.

Zapisany
    Jul 2004

Domyślnie

Cytat Napisane przez Guśka

Ale rodzin które się nie zgadzaja na pobieranie narządów, tez nie potępiam, zwalam to na stres, na ogromny żal, gorycz i nieumiejętność logicznego myslenia w takim momencie..
    Oczywiście , że nie - może to byc kwestia wyznania, poglądów itp...
    Tym bardziej , że jest to kwestia podejęcia decyzji w najbardziej tragicznym dla tych osób momencie.Dlatego takie oświadczenia woli to dobry pomysł.
    dokładnie
    w ten sposób zdejmujesz z bliskich koniecznośc podejmowania tego typu decyzji - bo podjęłaś ją już sama, wcześniej

A przekrętów, machlojek czy zwykłych pomyłek w takich wypadkach staram się nie dopuszczać do swojej świadomości.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt remek's Avatar
    Zapisany
    Dec 2003

Domyślnie

Cytat Napisane przez Rickson
    (...) Zresztą to wszystko może prowadzić do wielkich przekrętów tak jak w przypadku tych od pavulonu,zawsze znajdzie się ktoś kto odpowiednio zapłaci,by dla jego dziecka znalazła się nerka,serce itd.Tylko dlatego jestem sceptycznie nastawiony do tego tematu. (...)
    Oglądałem ten program i mam podobne odczucia jak Rickson. Leczeniem tego typu przypadków zajmuje się dr Talar z Bydgoszczy, myślę że warto o tym pamiętać. Oprócz tego ojca był jeszcze w studio mężczyzna, który też miał być dawcą, a teraz jest w trakcie rehabilitacji. Przy takim poziomie korupcji jaki jest w naszym kraju wątpliwości same się nasuwają.
    Basia i remek oraz DeDe, Zola i Bafi

Młodszy Miłośnik Zwierząt RODA's Avatar
    Zapisany
    Jun 2005

Domyślnie

Ja spotkalam sie dwa razy z problemem pobierania narzadow od osob w stanie krytycznym.Raz bylo to wtedy , kiedy syn znajomej z pracy mial wypadek na motorze,przewieziono go do szpitala w stanie bardzo ciezkim.Po operacji nie dawano mu szans na przezycie .Zapytano sie ja czy zgadza sie na pobranie narzadow .Nie zgodzila sie / sama bedac pielegniarka /, bo spotkala sie z przypadkiem gdzie facet po ciezkim wypadku na kopalni i po operacji /doznal pekniecia czaszki poprzez uderzenie lancuchem od kombajnu / wyzdrowial i calkiem dobrze funkcjonowal.Niestety u jej syna doszlo do calkowitego zakazenia organizmu , chlopak zmarl , i nie pobrano organow.
    A drugi raz bylo to u osoby mi bardzo bliskiej ,ktora zginela smiercia tragiczna.Bylo to za granica,i pobrano jej narzady bez naszej zgody i wiedzy.
    I prawde mowiac podchodze do tego tematu sceptycznie ,obawiajac sie , ze ktos decydujac za mnie o pobraniu moich narzadow , pozbawi mnie mozliwosci wyzdrowienia.

Domyślnie

Cytat Napisane przez Basia sk8

Co do śwaidków jechowych to ich kompletnie nie rozumie jak można np. swojemu dziecku oddmówić przetoczenia krwi kiedy wiadome jest że bezniej umrze. Czemu samo dziecko nie może w tym momęcie podjać decyzji o swoim życiu. Nie mówie tu o osobach dorosłych wyznających tą wiare bo jak oni uznają że sobie tego nie życzą to ich sprawa ale decydować za dziecko dlamnie to chore.
    To może w tym momencie ja się do tej dyskusji włączę.
    Na początek sprostowanie- Jehowa to imię własne Boga, więc konsekwentnie nazywając świadków, nazywajmy- Świadkami Jehowy (przez h i z wielkiej litery).
    Każdy może wierzyć w co tylko mu się podoba i jeśli w konstytucji jest artykuł gwarantujący swobody religijne, to z równej pozycji należy oceniać postępowanie wszystkich grup religijnych.
    W Polsce ok.90% społeczeństwa to katolicy czyli ludzie swą wiarę opierający na Piśmie Świętym. Ile osób z ręką na sercu przeczytało Biblię i jeśli tak, to dlaczego zadają takie pytania? Przecież to z Biblii wynika nakaz powstrzymywania się od krwi, ponieważ krew jest święta i krew to życie.
    Dziwisz się dlaczego rodzice podejmujący się świadomie stosować do przykazań bożych, nie dopuszczają stosowania transfuzji u swoich małoletnich dzieci.To proste i to również wynika z przykazań bożych- rodzice mają obowiązek opiekować się swoimi dziećmi, są za nie odpowiedzialni przed Bogiem, więc gdyby dopuścili się tego, byliby odpowiedzialni ich krwi=zycia.
    Zakaz ten jak pokazują ostatnie wydarzenia jest bardzo zasadny, jak zresztą WSZYSTKO, co pochodzi od Boga. Weź pod uwagę ryzyko zarażenia się AIDS, zółtaczką i innymi chorobami przenoszonymi tą drogą.I to m.in. dzięki postawie Świadków Jehowy medycyna zaczęła szukać alternatywnych metod krwiozastępczych.Na świecie jest bardzo wielu lekarzy, którzy są gorącymi propagatorami operacji bez krwi i choć tego nie mówią głośno, znając zagrożenia nie chcieliby aby im samym stosowano przy operacji krew.
    Popatrz- ludzkie życie jak mówi biblia to ok.80 lat jak zdrowie jest dobre, ale czym to jest wobec wieczności. Warto więc zastanowić się, czy nie skorzystać z tej szansy, bo z pewnością warto.
    Ale żeby tak się stało należy STUDIOWAĆ BIBLIĘ I STOSOWAĆ SIĘ W 100% DO WSZYSTKICH JEJ ZASAD.
    Każdy ma wolny wybór i co zrobi ze swoim życiem jest jego decyzją.

Strona 1 z 8 1236 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania