Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Wątek: Pies w budzie

Doświadczony Miłośnik Zwierząt jowi's Avatar
    Zapisany
    Jun 2005

Domyślnie Pies w budzie

Jak nauczyć 15 miesięcznego psa spania w budzie, na okres wiosenno-letnio-jesienny?
    Kupiłam jej naprawdę fajną budkę z przedsionkiem, tylko połowę mniej niż ona sama kosztowała.

Hera ma duże zapędy do strużowania i wieczorem jak biorę ją do domu, to nie może znaleźć sobie miejsca, wreszcie jak się w końcu ulokuje i usłyszy coś na dworzu, od razu leci do drzwi, szczeka, chce wyjść. I w koło młyn. Wczoraj znów seans się powtórzył i wypuściałam ją, ale bałam się o nią i wziełam ją o 24.

A laczego mój psiak nie może przytyć, cały czas biega po ogrodzie, jak tylko coś zauważy i nas broni

Super Miłośnik Zwierząt rossa's Avatar
    Zapisany
    Feb 2006

Domyślnie

Moja ma 2.5 roku i jak na razie sama do budy nie wejdzie , a też ma dużą z przedsionkiem. Wieczorem tak długo będzie leżała na dworze , czy to zima czy lato, aż ktoś zejdzie i zaprowadzi ją ,teraz juz bez żadnych oporów sama spokojnie zmierza do budy ale i tak spi w przedsionku( buda z przedsionkiem ma 4m kw.) na noc zamykamy kojec - rano o 5-5,30 jest wypuszczana , a potem i tak włazi do garażu. Zimą zawsze śpi w garażu. Jak na razie nie widzę sposobu żeby ją nauczyć żeby sama właziła Tylko raz zdarzyło się ze sama weszła- była potworna ulewa i wtedy weszła do budy

Zapisany
    Feb 2006

Domyślnie

Jowi , co masz na myśli pisząc : nie może przytyć .
    czy jest "chorobliwie" chudy/a, czy też po prostu tak ma ?
    15 m-czny pies to jeszcze szczeniak , a jak goni bez przerwy i nic mu nie dolega to chyba dobrze że nie jest grubaśny
    Moja bernardynka też do grubych nie należy - ja się z tego powodu cieszę ,pilnuję żeby nie przytyła za mocno ale też jak na berdzia jest bardzo ruchliwa - zresztą tak było od samego początku- jak odbieraliśmy ja od hodowcy to ciągle trzeba było jej szukaż , bo gdzies latała ze sznaucerkiem a reszta jej rodzeństwa siedziała spokojnie
    Tak że się nie przejmuj , no chyba że ta " chudość" spowodowana byłaby jakimś stanem chorobowym , ale z tego co napisałeś to chyba nic takiego nie ma miejsca
    pozdr

Zapisany
    Jun 2005

Domyślnie

Rossa, cane corso mają przedział wagowy od 38 do 45 kg, a moja suka waży 33 i nie może przytyć, jest okropnym niejadkiem, taki francuski piesek. Jadłaby najchętniej tylko to co ja, nawet gdyby to był chleb z masłem.
    A naprawdę jej nie żałuję, jestem w stanie stwierdzić że nawet piersi z kurczaka by się jej znudziły. Ma apetyt tylko przed cieczką, je za dwoje, zbiera siły na prokreację.
    I z tą budką, może ją zostawię na próbę i będę patrzyła czy wchodzi do niej, przecież nie będzie stała cały czas przy bramce

Zapisany
    Feb 2006

Domyślnie

Cytat Napisane przez jowi
    Ma apetyt tylko przed cieczką, je za dwoje, zbiera siły na prokreację.
    I z tą budką, może ją zostawię na próbę i będę patrzyła czy wchodzi do niej, przecież nie będzie stała cały czas przy bramce
    To ona ma odwrotnie jak moja, moja przed cieczką i w trakcie traci trochę apetyt, ale potem wszystko wraca do normy, może u weta dostałabyś coś na apetyt, ja wprawdzie nie miałam nigdy tego problemu , ale słyszałam czyt. czytałam, że są jakies preparaty na poprawę apetytu, a poza tym może z wiekiem nabierze trochę masy, jak tak z obserwacji piszę bo zadnym specem nie jestem , w tym wieku moja też była chudzinka , wydawało mi się że jest taka okrąglutka , ale jak kiedyś wskoczyła do wody i wyszła z niej to dopiero zobaczyłam że to chude jak nie wiem ,tylko futro ja pogrubiało , a "szamała" jak nie wiem !
    A z ta budą , jeśli sama nie wejdzie to spróbuj ją wprowadzić i może przymknąc na jakiś czas - no chyba że nie będzie chciała siedzieć i narobi rabanu
    Moja jak się ją przymnknie to siedzi spokojnie- czego nie mogę powiedzieć o mojej " rasowej kundelce"
    Zyczę powodzenia- myślę że z czasem to się jakoś ułoży

Zapisany
    Jun 2005

Domyślnie

Spróbuję ją dzisiaj zostawić i będę obserwować.
    Ona uważa że wchodzi do budy za karę i ma minę jakbym ją niesprawiedliwie traktowała, a ona taka grzeczniutka

U Ciebie pozory mogą mylić, taki futrzany niedźwiadek.
    Też mam nadzieję że przytyje z wiekiem

Starszy Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Jan 2005

Domyślnie

Witam,
    ja nasza 2 letnią sukę nauczyłam korzystania z budy za pomocą smakołyków... w zasadzie posiłki też dawałam jej w budzie i sama właziłam do środka...Oczywiści zajeło mi to kilka dni ale teraz fifa wchodzi tam bez problemu. Tak więc cierpliwości na pewno prędzej czy później sie przekona twoja psica że buda to fajna sprawa
    Pozdrawiam Kasia z filką Fionką i koteczką Mają
    Chcesz rozśmieszyć Boga - -zdradź Mu swoje plany.....

Domyślnie

my mamy bude zrobiona w domu w srodku szafy, Sigma bala sie tam wchodzic ale ja tam wchodzilam i ja wolalam, ona sie bala ale wchodzila bo ja tam bylam... sama nie chciala. Wpadlam na pomysl, ze wyjelam poslanie z budy i polozylam w salonie, stalo sie jej ukochanym miejscem po 2 dniach wsadzilam poslanie do budy i piesek podazyl na swoje ulubione poslanko
    Teraz problemem jest moj synek, ktory jej bude traktuje jako garaz swojego motorka
    Pozdrawiam,
    Ewusek

Zasady Postowania