Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 11 z 11

Domyślnie adopcja dorosłego AZJATY...

Cześć.Może to pytanie jest banalne,ale dla mnie nie bardzo.Otóż mam pytanie co sądzicie o adopcji dorosłego CAO.Jestem pewna co do adopcji CAO i to jeszcze wiem z jaką psychiką i po jakich rodzicach,ale jest pytanie czy trzymać go w domu czy na dwoprze aby miał swoją budę i teraz,oczywiście całyczas kontakt z nami i wogóle będzie wchodzić do domu,czy się szybko zaklimatyzuje?Czy moja 15letnia córka będzie go mogła bez problemów wyprowadzać i czy byłby ktoś z wlkp kto mógłby mi pomóc jeżeli byłaby taka potrzeba.Oraz nie mam możliwości pojechania po tego azjate,ale zapewne jeżeli by do ans dojechał to zapragniemy jeszcze jednego azjaty i czy będę musiała pilnować moje 3letnie dziecko jak będzie na podwórku,bo z tego co wiem to azjaty badzo lubią dzieci i zastanawiają się nad tym co robią.Czekam na odpis.
    Ps-czy to nie ryzykowne,ponieważ ja uważam,że to nie ejsr ryzyko

Domyślnie

Cytat Napisane przez azjatka_azja Zobacz post
    czy trzymać go w domu czy na dwoprze aby miał swoją budę i teraz,oczywiście całyczas kontakt z nami i wogóle będzie wchodzić do domu
    chyba zależy od tego w jakich warunkach pies przebywał wcześniej, czy mieszkał w domu,czy na zewnątrz.

Czy moja 15letnia córka będzie go mogła bez problemów wyprowadzać
    z wyprowadzaniem psa bym się wstrzymała. Azjaty to bardzo silne psy a samce to już w ogóle potęga, więc najpierw radziłabym psa lepiej poznać: na jakie komendy reaguje,w jakich sytuacjach robi się na komendy głuchy(może, przykładowo gdy zobaczy innego psa, albo umykajacego kota? ), a potem ewentualnie popracować nad jego zachowaniem. Przykładowo, gdy azjata zacznie biec do innego psa(szczególnie gdy trafi się zaczepny psi kamikaze), zapomina o właścicielu na drugim końcu smyczy i idzie jak burza mimo kogoś "dyndajacego" na drugim końcu smyczy. Chyba mało kto jest w stanie wyhamować ciągnącego w takich okolicznościach azjatę, więc raczej nie powierzyłabym spacerów z psem nastolatce(przynajmniej na razie.. a może masz gdzieś w okolicy jakieś,że się tak wyrażę "zadupie" , gdzie ludzi i psy spotkać można bardzo rzadko? Taki teren byłby najbezpieczniejszy do spacerów)

Niemniej, ja interesuję się azjatami dopiero od niedawna, więc bardziej szczegółowych i sprawdzonych informacji zapewne dostarczą właściciele azjat

Domyślnie

Cześć.Może to pytanie jest banalne,ale dla mnie nie bardzo.Otóż mam pytanie co sądzicie o adopcji dorosłego CAO.
    To zależy jaki charakter ma pies i jakie zadanie ma pełnić w twoim domu. Duże znaczenie ma takze twoje doświadczenie z ta rasa lub rasami pokrewnymi np. kaukaz, jużak..

Jestem pewna co do adopcji CAO i to jeszcze wiem z jaką psychiką i po jakich rodzicach,ale jest pytanie czy trzymać go w domu czy na dwoprze aby miał swoją budę i teraz,oczywiście całyczas kontakt z nami i wogóle będzie wchodzić do domu,czy się szybko zaklimatyzuje?
    To zalezy w jakich warunkach pies żył do tej pory oraz od tego czego ty chcesz. jeśli nie masz nic przeciwko psu w domu , to go wpuszczaj

Czy moja 15letnia córka będzie go mogła bez problemów wyprowadzać
    Stanowcze nie !!
    To nie jest lablador...zreszta zadnego psa dziecko nie powinno wyprowadzać samo.

i czy byłby ktoś z wlkp kto mógłby mi pomóc jeżeli byłaby taka potrzeba.
    tego nie wiem, musiałabyś podać bliższe info, choćby miejscowosc

i czy będę musiała pilnować moje 3letnie dziecko jak będzie na podwórku,bo z tego co wiem to azjaty badzo lubią dzieci i zastanawiają się nad tym co robią.
    DZIECKO NALEŻY PILNOWAĆ ZAWSZE!!!!!!!!!!! Bez wgledu na rase psa. Sa zajaty które lubia dzieci i sie nimi opiekują , ale zdarzaja sie takie , ktore dzieci nie lubią. Nigdy nie należy zostawiac psa z dzieckim samym sobie!!!!
    Azjata to tez pies, nie człowiek w psiej skórze, myśli po psiemu.
    Sprawa jesttym bardziej powazna, że bedziesz miała do czynienia z psem już wpewien sposób ukształtowanym, z nawykami-niekoniecznie dobrymi, i byłoby ogromna lekkomyślnościa pozostawienie bez nadzoru dziecko i psa.
    Moje pytanie...czy miałaś kiedykolwiek do czynienia z rasami takimi jak CAO??
    Aldona i azjaty
    www.Tumar.pl
    "nigdy nie dyskutuj z debilem...najpierw sprowadzi cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Jeżeli już wiesz na czym stoisz, to upewnij się jeszcze obok kogo...."

"Pies bardzo szybko poznaje charakter swego pana, azjata od razu wie czy ma do czynienia z "dupkiem" czy z poważną osobą, potem traktuje ją wg. stanu jej inteligencji: jeżeli nie uważa jej za będącą w stanie stanąć na wysokości zadania to natychmiast przejmuje inicjatywę, a kiedy taka osoba go woła to ma ją po prostu w d..e." ( Luiza)

Domyślnie

a więc wiem,że dziecko msuze pilnować,ponieważ boję się bardzo,mieszkam tak jak ktoś wspomniał na zadupiu,ale nie aż takim,ale trudno spotkać jakiegoś człowieka z psem na spacerzetereny są super,mieszkam120-140km od poznania.Córka oczywiście nie wyprowadzałaby psa sama jak juz to ze mną lub mężem.Miałam doczynienia z kaukazem,bo miałam takowego psa,ale wiek już dawał sowje i niestety odszedł od nas,córka ma kontakt jeszcze do dziś z kaukazem,bo wyprowadza suke juz w starszym wieku.

Domyślnie

Zawsze w takiej sytuacji najtrudniejsze są początki i na wiele pytań można odpowiedzieć jak już psa znamy. Wiele obaw sie rozwiewa samoczynnie.
    Trzeba pamietac też, że pies się uczy i to co może być dla niego nowe na początku potem bedzie oczywiste.
    Trzeba być rozsadnym człowiekiem po prostu i lubić psiaka, a na mądrość azjaty można liczyć. Ja mam czasem problemy "wychowawcze" z wyżłami a z azjatami do tej pory nie.
    To bardzo mądre, zrównoważone psy. Oczywiście psy, a nie ludzie i też nie wyszokone opiekunki do dzieci, ale z tego co piszesz Azjatka Azja - ty o tym wiesz. Masz doświadczenie i jesteś mądrą, rozsądnie ostrożną osobą. To wszystko bardzo dobrze rokuje dla Ciebie i psa.
    Ja mam bardzo dobre doświadczenie z adopcją dorosłego psa ze schroniska - wprawdzie nie azjatą, ale dużym i bardzo tam agresywnym psem. Bałam się tym bardziej, że pies miał bardzo złe doświadczenia - zabrał go od poprzednich właścicieli weterynarz poruszony tym jak znecali się nad nim. I wiecie co .... byłam zadziwona jakie to było łatwe. Nie mieliśmy z nim żadnych trudności - pies szybko nas zaakceptował. Jest dla nas delikatny i czuły. Na początku owszem był bardzo agresywny do obcych ludzi, ale po kilku miesiącach się bardzo uspokoił. Uczył się bardzo szybko. Widac było, że CHCE dla mnie zrobić wszystko.
    Dziś wiem, że pies ten skoczyłby za mną w ogień bez chwili namysłu. Kiedy musiałam wykonywać dość nieprzyjemne dla niego i bolesne zabiegi , grzecznie kładł sie i delikatnie lizał po rękach - żadnej agresji nawet z bólu. On jest szcześliwy i ja z nim też.
    Co do transportu - to jest problem, który można jakoś rozwiązać. Jest tyle dobrych ludzi wokół nas.
    Dusza azjaty, ogon i uszy - to piekne

Domyślnie

Czy myślisz o Wostoku?
    Mnie bardzo martwi cisza jaka powstała teraz. Chcę umieścić go w na Allegro ale jeśli nad nim się zastanawiasz - poczekam.

Domyślnie

Piekny jest tn Wostok.

Domyślnie

Też tak myślę.
    Bardzo liczę na to, że otrzymam dziś dobrą wiadomość, że już znalazł dom.

Giga Miłośnik Zwierząt Siostra's Avatar
    Zapisany
    Apr 2006

Domyślnie

Cytat Napisane przez azjofanka Zobacz post
    Też tak myślę.
    Bardzo liczę na to, że otrzymam dziś dobrą wiadomość, że już znalazł dom.
    Trzymam kciuki.

Domyślnie

No to ja tez trzymam.
    Christopher George Latore Wallace May 21, 1972 – March 9, 1997 [*]

www.oko-nie.com

Domyślnie

Qrde forum podupada Odezwijcie się ludziska, stęskniłem się za Wami
    Christopher George Latore Wallace May 21, 1972 – March 9, 1997 [*]

www.oko-nie.com