Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 16 do 26 z 26
    Super Miłośnik Zwierząt NoSoReX's Avatar
    Zapisany
    Nov 2011

Domyślnie Odp: Jakie witaminy na wzmocnienie kości

No może i tak, ale dawkowanie jak dla dorosłego człowieka jest chyba ok??

Skoro o kościach i stawach to podepnę swoje pytanie

Czy jeśli mam stały dostęp do kurzych łapek które gotuję i robi się galareta to jest sens polewać suchą karmę już szczeniakowi na początku ?? oraz inwestować np w Arthroflex jeszcze dodatkowo??

Nie wierzę w te super karmy bo jestem hodowcą drobiu i wiem co trafia do przerobu na mączkę mięsno kostną która jest wykorzystywana do produkcji karm nawet tych z wysokiej pułki. Wszystko ładnie jest opisane 23-30% białka z kurczaka ale ja wiem w jakim stanie to mięso jest oddawane, jak dużo czasu leży w specjalnych pojemnikach i jaki rozpad to bierze.. Bajeczki o padlinie przechowywanej w chłodniach hmm nie znam w tej branży prawie żadnego heh

Samemu stosuję dla szczeniaka Eukanubę ale tylko z racji ""bo tak robi większość"" ale tak naprawdę mój Bari 3 letni jednak gustuje w filetach + kurczakach mielonych wilkiem z dodatkiem witamin. W tedy mam pewność jednak ze dostarczam mu wszystkiego. a karmę polewam mu olejem rzepakowym oraz rybnym

3 dogi odchowane były u mnie w domu w taki sposób i problemów nie było z stawami aczkolwiek mógł to być "'fuks"" stąd moje pytanie.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt to_ja's Avatar
    Zapisany
    Jul 2009

Cytat Napisane przez Neradestyx Zobacz post

Czy jeśli mam stały dostęp do kurzych łapek które gotuję i robi się galareta to jest sens polewać suchą karmę już szczeniakowi na początku ?? oraz inwestować np w Arthroflex jeszcze dodatkowo??

Nie wierzę w te super karmy bo jestem hodowcą drobiu i wiem co trafia do przerobu na mączkę mięsno kostną która jest wykorzystywana do produkcji karm nawet tych z wysokiej pułki. Wszystko ładnie jest opisane 23-30% białka z kurczaka ale ja wiem w jakim stanie to mięso jest oddawane, jak dużo czasu leży w specjalnych pojemnikach i jaki rozpad to bierze.. Bajeczki o padlinie przechowywanej w chłodniach hmm nie znam w tej branży prawie żadnego heh

Samemu stosuję dla szczeniaka Eukanubę ale tylko z racji ""bo tak robi większość"" ale tak naprawdę mój Bari 3 letni jednak gustuje w filetach + kurczakach mielonych wilkiem z dodatkiem witamin. W tedy mam pewność jednak ze dostarczam mu wszystkiego. a karmę polewam mu olejem rzepakowym oraz rybnym

3 dogi odchowane były u mnie w domu w taki sposób i problemów nie było z stawami aczkolwiek mógł to być "'fuks"" stąd moje pytanie.
    Po pierwsze - skoro zadałeś pytanie już tutaj, to po co zakładasz osobny wątek o tej samej treści?

A odnośnie samego pytania - moim zdaniem nie ma sensu mu polewać suchej karmy niczym, bo w ten sposób hodujesz sobie niejadka - jak się przyzwyczai do dosmaczaczy, to potem samej suchej nie ruszy.
    Po drugie - to nie chodzi o to, żeby wierzyć w "super suchą karmę", bo żadna na pewno nie jest super, ale myślę, że jednak można przyjąć, że Eukanuba jest odpowiednio zbilansowana i nie ma sensu dokładać na własną rękę żadnych witamin itp., zwłaszcza jak się na tym zwyczajnie nie zna, bo można narobić więcej szkody niż pożytku. Jeśli masz wątpliwości odnośnie żywienia swojego szczeniaka, to najlepiej po prostu porozmawiaj z hodowcą, ewentualnie z weterynarzem, tym bardziej skoro zależy ci na wystawianiu psiaka, bo wszelkie popełnione błędy mogą drogo kosztować w "karierze ringowej".
    Aczkolwiek zrobisz jak uważasz, możesz uznać, że piszę głupoty, tym bardziej, że nigdy nie odchowywałam doga.

Aha, a lepiej jest jak karma ma mięso, a nie mączkę mięsno - kostną.
    Paulina i Fuks

Master Miłośnik Zwierząt Shanara's Avatar
    Zapisany
    Apr 2006

Zarówno rosnącemu dogowi jak i takiemu w starszym wieku nie zaszkodzi podawanie środków z glukozaminą i chondroityną...u młodego psiaka ochroni stawy przed mikrourazami a u starszego wspomoże ich działanie.

Co do suplementacji, przy założeniu, że pies dostaje karmę suchą bywa różnie..jeden pies tej suplementacji potrzebuje inny nie.
    Wygląd psa powie Ci najwięcej o tym czego on potrzebuje..jeśli szczeniak się "rozjeżdża" to wiadomo, że sama karma nie wystarcza..
    W ocenie szczeniaka i jego rozwoju pomoże Ci doświadczony hodowca..bo z weterynarzami to różnie bywa.
    Na pewno w okresie wymiany zębów u szczeniaka warto jest podać dodatkowe wapno i wit.D

To samo pytania zadawal mi Pan tez przez telefon o ile pamietam
    Rozumiem ze jestem malo wiarygodna

Cytat Napisane przez Neradestyx Zobacz post

Raczej mnie Pani myli z tym pytaniem bo ja tylko pytałem odnośnie tej suczki 4 kilogramowej jak odkarmić, co dalej zrobić itp ale nie kojarzę żeby odnośnie kości.

Chyba ze sam już nie kojarzę przez ten mętlik

Dziękowałem na 1 stronie Pani za bardzo dużą pomoc i poświęcony czas więc jak Pani śmie mówić o braku wiarygodności.

Nie myle, pytal mnie Pan o karme mowil ze trenowal kulturystyke i ma Pan pojecie o zywienu i ze rozumie dlaczego nie nalezy dodawac miesa do karmy ze bilans i takie tam.
    ale to juz nie jest temat na dyskusje.

Wracajac do tematu
    Jestem zwolennikiem dobrej suchej karmy, wszystkie potrzebne witaminy makro i mikro elementy sa juz w karmie, mz nie nalezy podawac niczego dodatkowego jesli pies jest zdrowy.
    Moje psy jedza wylacznie sucha karme bez zadnych dodatkow.

Hiper Gold Miłośnik Zwierząt szachrajka31's Avatar
    Zapisany
    Feb 2006

a co to znaczy wmocnienie kosci wogóle?..jesli pies rosnie dobrze, nie trzeba nic wzmacniac
    widziałam psy odchowane na chapi ,pedigree , mięsie z bardzo mocnymi koścmi
    tez uwazam ze podstawa jest dobrze dobrana karma sucha
    nie popadajmy w paranoje
    artroflex do mnie nie przemawia
    lubie to

http://canina.home.pl/pl/p/Canhydrox-GAG-tabletki-/77

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma.../luposan/62601

Giga Miłośnik Zwierząt Sylvia's Avatar
    Zapisany
    Feb 2004

Gosiu, w opisie jest "Hydroksylapatyt: organiczna substancja pobudzająca wzrost kości".

Nie pobudzałabym wzrostu kości u rosnącego, zdrowego doga.
    http://elcorazon.blog.pl/

"Dog Niemiecki - już nie Pies, jeszcze nie Człowiek"

Hiper Gold Miłośnik Zwierząt szachrajka31's Avatar
    Zapisany
    Feb 2006

Sylvia, spox każdy robi jak uważa
    ja tylko napisałam jakie preparaty lubie

Giga Miłośnik Zwierząt Sylvia's Avatar
    Zapisany
    Feb 2004

Cytat Napisane przez szachrajka31 Zobacz post
    Sylvia, spox każdy robi jak uważa
    ja tylko napisałam jakie preparaty lubie
    dokładnie

o tym drugim preparacie myślalam pod kątem Korka (i jego wieku), może podam mu jesienią, bo na razie (tfu tfu) jest super.
    http://elcorazon.blog.pl/

"Dog Niemiecki - już nie Pies, jeszcze nie Człowiek"

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania